The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 16.04.2017

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_antoni.jpeg

Dzisiejsza Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna okres wielkiej radości Kościoła, która trwa aż do Zesłania Ducha św. tj. przez 50 dni.

Z okazji dzisiejszego świętowania pragnę wszystkim naszym Parafianom a także Gościom życzyć głębokiej wewnętrznej przemiany – powstania ze śmierci grzechu do życia w Łasce. Niech Pusty Grób napełnia nas nadzieją i wycisza nasze niepokoje. Dzisiaj, kiedy tak często i na różne sposoby krzyżuje się Jezusa, tym bardziej przemawia do nas godzina zmartwychwstania. Wiemy, że po grzechu następuje nawrócenie, po krzyżu Zmartwychwstanie, a po śmierci życie. Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy. Nie szukajmy więc Jezusa Ukrzyżowanego, lecz pełni pokoju żyjmy dla Boga i ogłaszajmy wielkie dzieła Pana.

Niech wiara w to, że Chrystus zmartwychwstał, że żyje i jest pośród nas, przenika nasze życie i wzmacnia nadzieję na cały rok. Niech Tajemnica Zmartwychwstania stanie się dla nas źródłem odrodzenia wiary, umocnienia nadziei i zwycięstwa miłości! Życzę Wam radosnego przeżycia czasu Wielkich Świąt i niech Zmartwychwstały Jezus napełni serca wszystkich prawdziwą radością i pokojem! ! Wesołego Alleluja! Szczęść Boże!

ks. Proboszcz

 

W poniedziałek - II Dzień Świąt Wielkanocy Msze św. według porządku niedzielnego. 8.00, 10.30, 12.00, 18.00. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno- Teologicznego w Zielonej Górze! Bóg zapłać!

Osiem pierwszych dni w Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Paschy i obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie.

Codziennie wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Przyszła Niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego - święto Caritas. Zapraszamy na 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej
Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za wartę przy Grobie Pańskim, dziś straż świętuje tradycyjnie swoje święto, podtrzymujmy naszą tradycję.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty i kwiaty, p. Marzenie Król, p. Kazimierze Popek za kompozycje kwiatowe przygotowanie Kościoła na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne!

Bóg zapłać za Projekt i Wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego p. Elżbiecie Chromicz oraz za pomoc p. Tadeuszowi Wysockiemu, Edwardowi Haładynowi, Janowi Zbytniewskiemu, Jerzemu Szajkowskiemu i Adamowi Graczyk,

Dziękuje Służbie Liturgicznej Ołtarza – Szafarzom, Ministrantom i Lektorom!, Młodzieży Śpiewającej – Scholom, p. Organiście Adrianowi, p. Katechetkom, Komentatorom, Wszystkim Zaangażowanym!

 

Wam Drodzy za uczestniczenie i piękne Świadectwo Waszej Wiary! Serdeczne Bóg Zapłać! Dziękujemy Parafianom i wszystkim Gościom za wspólną liturgię!