The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 29.01.2017

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_antoni.jpeg

W dniu dzisiejszym przeżywamy IV niedzielę w ciągu roku liturgicznego!

Msze św. od poniedziałku w dni powszednie o godz. 18.00!

W czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej . Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00 , na których poświęcimy świece (gromnice). Dzień 2 lutego to również Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Od święta Ofiarowania Pańskiego rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w naszej diecezji!

 

Chętnych do pomocy w rozbieraniu dekoracji Bożonarodzeniowej zapraszam w piątek na godz. 9.00 do naszego kościoła.

W czwartek przed Mszą św. od godz.17.00 czuwanie modlitewne i różaniec w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne.

W czwartek odwiedzę chorych od godz.10.00 !

W tym tygodniu I piatek i sobota miesiąca! Okazja do miesięcznej spowiedzi codziennie od godz. 17.30!

W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i zmiana Tajemnic Żywego Różańca dla czcicieli Żywego Różańca!

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów!

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny !

Plan kolędy w nadchodzącym tygodniu :

- 29.01- niedziela – ul. Kolista – od godz. 14.00

- 30 .01- poniedziałek – ul. Łąkowa , Zielona – od godz. 15.30

- 31.01- wtorek - kolęda uzupełniająca – od godz.15.00

Wizyta Duszpasterska- kolęda...

Pomału kończy się tegoroczna wizyta duszpasterska w naszej parafii. Już dzisiaj wszystkim rodzinom pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za otwarte domy i serca, za wspólną modlitwę; za serdeczność i otwartość, za wspólnie prowadzone rozmowy. Oby błogosławieństwo pozostawione w domach naszych parafian pomagało w codziennym odnajdywaniu sił do wiernej realizacji zadań życia codziennego. Pozwala ona na pogłębioną refleksję i bliższe poznanie parafian i połączeń rodzinnych , których jest sporo. Cieszy fakt, że wiele twarzy znanych wcześniej z kościoła można było spotkać w ich codziennym życiu domowym. Zdecydowana większość parafian pragnęła spotkania z kapłanem uczestnicząc we wspólnej modlitwie i serdecznej rozmowie. Nagrodą i zobowiązaniem na przyszłość jest żywe zainteresowanie sprawami parafii, odpowiedzialne zainteresowanie dalszymi losami lokalnego Kościoła na płaszczyźnie duszpasterstwa i materialnej troski o Kościół i budynki parafialne, a przede wszystkim dzieło budowy. Wiele było pytań – podpowiedzi, cennych – za które dziękuję. Troską modlitewną obejmuję sprawy „trudne”, o których czasem z otwartą szczerością dzieliły się rodziny parafian. Dziekuję Wam Drodzy Parafianie za Piękne Świadectwo Kolędowych spotkań! Za wszelkie dobro, ofiary składane na potrzeby naszej parafii, diecezji z racji wizyty duszpasterskiej składam serdeczne Bóg zapłać!

 

Pragnę podziękować kapłanom za pomoc w tym czasie: ks. dr hab. Robertowi Kuflowi – dyrektorowi Domu Księży Emerytów, ks. dr Łukaszowi Łaszkiewiczowi z Czerwieńska za sprawowane Eucharystie, głoszone Słowo Boże!