Ogłoszenia parafialne 20.04.2014

Dzisiaj w II Dzień Świąt Wielkanocy Msze św. według porządku niedzielnego. 8.00, 12.00, 18.00. (Płoty 10.00)

Taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL-u.

Osiem pierwszych dni w Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Paschy  i obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie.

Codziennie wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Przyszła Niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest obchodzona jako  święto Caritas. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą podarować trochę własnego czasu, zdolności- by włączyć się w działalność Caritas. Zapraszamy na 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek rano o godz. 5.00 grupa 43 pielgrzymów z naszej parafii wyrusza na uroczystość Kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Dziękujemy za przygotowanie kościoła na święta Rodzinom  p. Mackiewicz, Zarzeckim, Horożanieckim ul. 22 Lipca
Zapraszam kolejnych mieszkańców do posprzątania i troski o Kościół.

Zapowiedzi przedślubne:

(II) Mariusz Sebastian Pawłowski, stanu wolnego, zamieszkały: Przylep i Ewelina Paulina Skorlińska, stanu wolnego, zamieszkała: Zbąszyń

(II) Bartosz Baksalary, stanu wolnego, zamieszkały: Zielona Góra i Karolina Kępka, stanu wolnego, zamieszkała: Płoty

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. wymienionym osobom, proszę by w sumieniu zgłosił je w biurze parafialnym.

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za wartę przy Grobie Pańskim, dziś straż świętuje tradycyjnie swoje święto, podtrzymujmy naszą tradycję.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty i kwiaty, p. Marzenie Król, p. Kazimierze Popek za kompozycje kwiatowe  przygotowanie Kościoła na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne!

Bóg zapłać za Projekt i Wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego: p. Elżbiecie Chromicz, p. Romanowi Trojanowskiemu, Tadeuszowi Wysockiemu i Adamowi Graczyk,

Dziękuje Służbie Liturgicznej Ołtarza – Szafarzowi, Ministrantom i Lektorom!,

Młodzieży Śpiewającej - Scholi,  p. Organiście Sebastianowi, p. Katechetkom.

Wam Drodzy za uczestniczenie i piękne Świadectwo Waszej Wiary!

Serdeczne Bóg Zapłać!