Intencje mszalne 2024.09.15

Dzisiaj 24 Niedziela Zwykła w roku liturgicznym!

15 września, III niedziela września - ofiary, które złożyliśmy na tacę są przeznaczone na potrzeby naszej świątyni! Bóg zapłać!

15 września , III niedziela września – zbiórka do puszek na KUL oraz IFT w Zielonej Górze.

BIERZMOWANIE – Młodzież z klas VII w dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 12.00 rozpoczyna przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania! Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie informacyjne oraz będą rozdawane deklaracje przystąpienia do przygotowania do Sakramentu Bierzmowania !

DZIECI KOMUNIJNE – zapraszam dzieci z klas III na spotkanie wraz z Rodzicami na Mszę św. w następną niedzielę tj. 22 września br. na godz.12.00 a po Mszy św. na spotkanie organizacyjne w naszym kościele!

MINISTRANCI ministrantów , lektorów oraz chętnych , którzy pragną wstąpić w szeregi Służby Liturgicznej Ołtarza zapraszam na spotkanie w sobotę na godz.11.00 do naszego kościoła !

We wtorek przypada rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka!

W środę Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski – święto!

W najbliższą sobotę Św.Mateusza, Apostoła oraz Ewangelisty – święto!

PIELGRZYMKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO NA JASNĄ GÓRĘ – odbędzie się w sobotę 5 października br. Wyjazd autokaru z Pielgrzymami o godz. 8.15 sprzed naszego kościoła . Koszt 140 zł. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

ROK 2024 - przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w sytuacji nadzwyczajnejSpotkania w zielonogórskiej Konkatedrze w każdy piątek o godz. 19.00. TERMINY SPOTKAŃ 2024: 6, 13, 20, 27 września; 4, 11, 18, 25 października; 8, 15, 22, 29 listopada.

Szczegółowe informacje na stronie WWW Konkatedry w zakładce sakramenty-
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej, ul. Mickiewicza 14, 65-063 Zielona Góra, tel. 664962204

Stowarzyszenie Twoje Talenty oraz Uniwersytet Zielonogórski zapraszają na Koncert Wielbienia, który odbędzie się w niedzielę 22 września 2024 r. o godz. 19:00 w kościele pw. Św. Urbana I w Zielonej Górze.
W koncercie wieńczącym VIII Zielonogórskie Warsztaty liturgiczno-muzyczne, wystąpi dwustupięćdziesięcioosobowy (250) chór uczestników warsztatów pod dyrekcją Huberta Kowalskiego, Poldka Twardowskiego i Jakuba Tomalaka oraz muzycy Filharmonii Zielonogórskiej, Gorzowskiej, Poznańskiego Wielbienia
i zaproszeni goście. Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia.

Sołtys oraz Rada sołecka zapraszają mieszkańców sołectwa Przylep na Pożegnanie lata "Święto pieczonego ziemniaka". Impreza odbędzie się dnia 21.09.2024r w godź. 16:00-22:00 w parku wiejskim ul. Przylep-Kolejowa. W programie piecznie ziemniaków, kiełbaski, kaszanka, zabawy dla dzieci i inne atrakcje.

Pielgrzymka pokuty i dziękczynienia – OŚNO – GÓRZYCA

VII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Pokutna z Ośna do Górzycy wyruszy w sobotę  28 września br. pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". Pielgrzymka to także dziękczynienie za 900-lecie powstania Diecezji Lubuskiej. Pokutą obejmujemy sprawy osobiste, problemy rodzin, narodu i świata, odnośnie których Matka Boża wzywa do podjęcia modlitwy i pokuty w licznych objawieniach do dziś aktualnych.

Zgłoszenia:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub tel. 572175247 www.swjakubapostol.pl.

We własnym zakresie należy zadbać o prowiant. Obowiązuje strój właściwy do pielgrzymowania. Należy zabrać różaniec.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro okazane naszej Parafii!

Bóg zapłać za ofiary składane na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych. Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia.