Ogłoszenia parafialne 2024.08.18

Dzisiaj 20 Niedziela Zwykła w roku liturgicznym!

III niedzielę miesiąca- ofiary, które złożyliśmy na tacę są przeznaczone na potrzeby naszej świątyni! Bóg zapłać!

W sobotę Św. Bartłomieja , Apostoła – święto!

Od 30 sierpnia br. w kinach można oglądać piękny maryjny film pt.: Maryja.Matka ludzkości. Fabuła filmu została zbudowana na najstarszym opisie objawień w Guadalupe. Barwnie opowiedziana historia została uzupełniona przez twórców o piękne świadectwa i wyjątkową historię najbardziej niezwykłego wizerunku Maryi. Pozostaje on fascynującym wyzwaniem dla naukowców i znakiem dla wiernych.

Rada Sołecka w Przylepie zaprasza na XII wycieczkę rowerową . Trasa wiedzie szlakami Wału Zielonogórskiego z wjazdem na najwyższe wzniesienie Gęsią Szyjkę 221 m.n.p.m./ .W planie odpoczynek nad strumykiem, konkurs i ognisko z kiełbaskami!Zbiórka w sobotę 31 sierpnia 2024 roku o godz. 11.00 przy dzwonnicy w Przylepie. Powrót około godz. 17.00 ! Wycieczkę poprowadzi Krzysztof Gawryluk!

Pragnę poinformować , że w naszej Parafii w dniu 4 sierpnia 2024 roku został wprowadzony dokument “Standardy ochrony małoletnich i bezbronnych w duszpasterstwie parafialnym” , w którym zawarta jest polityka ochrony małoletnich jak i osób dorosłych przebywających na terenie parafii. Z dokumentem można sie zapoznać się na stronie internetowej parafii oraz w zakrystii. W naszej Parafii został powołany Zespół do spraw Prewencji. Naruszenie standardów w parafii lub zaistnienie incydentów przemocy można zgłaszać do rzecznika Zespołu Pana Krzysztofa Gawryluka – nr telefonu 510 057 458!

Polecamy prasę katolicką :tygodniki NIEDZIELA , GOŚĆ NIEDZIELNY, MISYJNE DROGI – 6 ZŁ !

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych. Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia. Dzieciom i młodzieży bezpiecznych, przeżytych z Bogiem wakacji!