The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2024.06.09

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj 10 Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe! Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz.17.30 a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej!

Po Mszach św. w II niedzielę czerwca - zbiórka do puszek na KUL oraz IFT w Zielonej Górze.

 

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu ze Wspólnotą Ewangelizacyjną SYJON zaprasza 9 czerwca (niedziela) o godz. 17.00 na Koncert Chwały pt. „Pierwszy".

W następną niedzielę ofiary, które złożymy na tacę są naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszej świątyni! Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać !

W piątek przypada dzień urodzin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego (14.06.1962) .

Za tydzień w niedzielę rocznica sakry biskupiej Bp. Tadeusza Lityńskiego (16.06.2012)- Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego.

W najbliższy czwartek 13 czerwca br. będziemy przeżywać w naszej Wspólnocie ParafialnejODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO. Mszy św. o godz.18.00 będzie przewodniczyłks. dr Piotr Bartoszek – Dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze ! Do wspólnej modlitwy w intencji naszej Parafii oraz naszych Rodzin serdecznie zapraszam! Wspólnie wypraszajmy Błogosławieństwo dla naszej Parafii oraz naszych Rodzin!

Rekolekcje dla Żywego Różańca – rekolekcje dla tych, którzy tworzą Róże Żywego Różańca oraz wszystkich , którym bliska jest modlitwa różańcowa odbędą się w Rokitnie. Rekolekcje “Uczynić różaniec modlitwą wszystkich” poprowadzi ks. Marcin Kliszcz, kustosz sanktuarium w Rokitnie oraz siostry loretanki z redakcji czasopisma „Różaniec”.Rozpoczęcie: piątek, 21 czerwca br. o godz. 17.00, zakończenie: niedziela, 23 czerwca br. o godz. 13.00 (obiad). Koszt (noclegi i posiłki) – 240 zł.Zgłoszenie poprzez formularz internetowy na stronie sanktuarium – www.rokitno.org 

Rekolekcje dla niesakramentalnych

Wakacyjne rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, organizowane przez naszą diecezję, odbędą się w terminie: 29.06-05.07 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Kontakt: ks. Tomasz Westfal, tel. 731 741 143, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Uroczystość ku czci NMP z Rokitna , Głównej Patronki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej -Odpust Diecezjalny odbędzie się w sobotę 15 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Liturgii Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczyć będzie kard. Gerhard Ludwig Muller. Zapraszam drogich Parafian do wspólnej modlitwy. W dniach od 9- 17 czerwca we wszystkich kościołach parafialnych w ramach Nabożeństwa czerwcowego będziemy odprawiali Nowennę ku czci NMP z Rokitna w intencji nowych powołań do naszego seminarium diecezjalnego. Jest to czas, gdy prowadzony jest nabór do seminarium i dlatego we wspólnej modlitwie za przyczyną Matki Bożej z Rokitna chcemy modlić się o dar nowych powołań dla naszej diecezji.

W ramach odpustu rokitniańskiego, zapraszamy wszystkich zakrystianów, kościelnych, osoby posługujące przy domach parafialnych z całej diecezji, na wspólne spotkanie w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Pielgrzymka odbędzie się w Rokitnie, we wtorek, 11 czerwca 2024r. Zapraszamy na godz. 10.30.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ:

- 10.00 – Różaniec

- 11.00 – „Żywa współodpowiedzialność „ - słowo o Parafialnych Radach Duszpasterskich

- 12.00 – SUMA ODPUSTOWA

- 13.30 – Posiłek

- 14.30 – Spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

………………………………………………………………………………

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Zachęcam do nabycia prasy katolickiej!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710