The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2024.06.02

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj 9 Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe! Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz.17.30 a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej!

Dzisiaj w I Niedzielę czerwca – zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej .

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek oraz piątek miesiąca!

W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe i święte powołania z naszej diecezji!Przed Mszą św. od godz. 17.00 – czuwanie modlitewne i modlitwa różańcowa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne!

I piątek – Chorych naszej Parafii odwiedzę w godzinach porannnych! Adoracja od godz.17.00 /możliwość spowiedzi! W ten najbliższy piątek przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

Za tydzień II niedziela czerwca - zbiórka do puszek na KUL oraz IFT w Zielonej Górze.

Rekolekcje dla Żywego Różańca – rekolekcje dla tych, którzy tworzą Róże Żywego Różańca oraz wszystkich , którym bliska jest modlitwa różańcowa odbędą się w Rokitnie. Rekolekcje “Uczynić różaniec modlitwą wszystkich” poprowadzi ks. Marcin Kliszcz, kustosz sanktuarium w Rokitnie oraz siostry loretanki z redakcji czasopisma „Różaniec”.Rozpoczęcie: piątek, 21 czerwca br. o godz. 17.00, zakończenie: niedziela, 23 czerwca br. o godz. 13.00 (obiad). Koszt (noclegi i posiłki) – 240 zł.Zgłoszenie poprzez formularz internetowy na stronie sanktuarium – www.rokitno.org

Kurs przedmałżeński w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze (konkatedra) - czerwiec 2024 - spotkania przez trzy weekendy o godz. 19.00 (rozpoczęcie w kościele): cz.1 - 7,8,9 czerwca; cz.2 - 14,15,16 czerwca; cz.3 - 21,22,23 czerwca. Chętnych zapraszamy!

Będziemy wdzięczni za zgłoszenie chęci udziału, wysyłając swoje nazwisko i imię na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Można też zapisać się na miejscu.

Rekolekcje dla niesakramentalnych

Wakacyjne rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, organizowane przez naszą diecezję, odbędą się w terminie: 29.06-05.07 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Kontakt: ks. Tomasz Westfal, tel. 731 741 143, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Uroczystość ku czci NMP z Rokitna , Głównej Patronki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej -Odpust Diecezjalny odbędzie się w sobotę 15 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Liturgii Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczyć będzie kard. Gerhard Ludwig Muller. Zapraszam drogich Parafian do wspólnej modlitwy. W dniach od 9- 17 czerwca we wszystkich kościołach parafialnych w ramach Nabożeństwa czerwcowego będziemy odprawiali Nowennę ku czci NMP z Rokitna w intencji nowych powołań do naszego seminarium diecezjalnego. Jest to czas, gdy prowadzony jest nabór do seminarium i dlatego we wspólnej modlitwie za przyczyną Matki Bożej z Rokitna chcemy modlić się o dar nowych powołań dla naszej diecezji.

Program uroczystości :

- 10.00 – Różaniec

- 11.00 – „Żywa współodpowiedzialność „ - słowo o Parafialnych Radach Duszpasterskich

- 12.00 – SUMA ODPUSTOWA

- 13.30 – Posiłek

- 14.30 – Spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

……………………………………………………………………………...

W dniach 7-8 czerwca 2024r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: JAŚNIEJ. Zachęcamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania,aby ich pobyt na DDM był dziękczynieniem za ten sakrament. Zachęcamy młodzież zaangażowaną w grupy parafialne, obecną na lekcjach religii, jak i tę będącą na peryferiach Kościoła. Uczestnictwo w sobotniej części DDM jest bezpłatne.

Ze względów organizacyjnych, grupy należy zgłosić do dnia 2 czerwca poprzez formularz elektroniczny, dostępny tutaj:  DDM 2024 - zgłoszenia grupSzczegółowych informacji o Diecezjalnych Dniach Młodzieży udziela ks. Łukasz Malec (tel. 734 430 294)

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Zachęcam do nabycia prasy katolickiej!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki. 

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710