The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2024.05.26

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

 

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej – Uroczystość!

Dziś przypada Dzień Matki!

Zapraszam na Nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 17.30 w dni powszednie , w niedzielę na 17.15!

 

Wydarzenia Zielonogórskie - W tym roku uroczystość upamiętniającą tzw. Wydarzenia Zielonogórskie, przeżyjemy w najbliższą środę 29 maja. Tego dnia o godz. 11.00 w zielonogórskiej konkatedrze zostanie odprawiona Msza święta w intencji obrońców Domu Katolickiego. Po nabożeństwie zostaną złożone wiązanki kwiatów na grobie księdza Kazimierza Michalskiego. Dalsza część obchodów odbędzie się na scenie letniej przy budynku Filharmonii Zielonogórskiej. Obchody zakończą się złożeniem wiązanek kwiatów przy Monumencie poświęconym Obrońcom Domu Katolickiego. Prosimy by tego dnia nie parkować samochodów na placu konkatedralnym do godz. 13.00.

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Wakacyjne rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, organizowane przez naszą diecezję, odbędą się w terminie: 29.06-05.07 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Kontakt: ks. Tomasz Westfal, tel. 731 741 143, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

W najbliższy czwartek dnia 30 maja br. we czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 oraz 12.00 !

Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 ! Po Mszy św. odbędzie się Procesja Eucharystyczna ulicami naszej miejscowości : Piłsudskiego ,skręt w ulicę Ogrodniczą, następnie ul. Handlową do końca w kierunku naszego kościoła!

Pragnę poinformować Drogich Parafian a jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję Uroczystości Bożego Ciała :

- I Ołtarz – ul. Piłsudskiego przy posesji P. Jargas /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Piłsudskiego, Rycerskiej oraz Hetmańskiej

- II Ołtarz – ul. Ogrodnicza przy posesji P.Groszek /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Ogrodniczej

- III Ołtarz –ul. Handlowa przy posesji P.Żezała / prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Handlowej, Kolistej oraz Lawendowej

- IV Ołtarz – z tyłu naszego kościoła – prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Solidarności, Turystycznej oraz Sosnowej

Prosimy mieszkańców o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, zaangażowanie się oraz udekorowanie domów i okien.

Dziewczynki do sypania kwiatków zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 17.00!

W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – udzielona zostaje dyspenza! Przeżywamy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam!

Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa!

I sobotaczerwca – Wychodząc naprzeciw prośbie Matki Bożej w najbliższą sobotę o godz.17.00 będziemy trwać na modlitwie Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót miesiąca – Zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza św. o godz.18.00! Do wspólnej modlitwy zapraszam!

Za tydzień I niedziela czerwca (02.06.2024) – zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej!

W dniach 7-8 czerwca 2024r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: JAŚNIEJ. Zachęcamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, aby ich pobyt na DDM był dziękczynieniem za ten sakrament. Zachęcamy młodzież zaangażowaną w grupy parafialne, obecną na lekcjach religii, jak i tę będącą na peryferiach Kościoła. Uczestnictwo w sobotniej części DDM jest bezpłatne.
Ze względów organizacyjnych, grupy należy zgłosić do dnia 2 czerwca poprzez formularz elektroniczny, dostępny tutaj:  DDM 2024 - zgłoszenia grupSzczegółowych informacji o Diecezjalnych Dniach Młodzieży udziela ks. Łukasz Malec (tel. 734 430 294)

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Zachęcam do nabycia prasy katolickiej!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710