The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2024.05.19

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha św. - UROCZYSTOŚĆ ! Kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy

 

Dzisiejsze ofiary, które złożymy na tacę są naszą zbiórką miesięczną (III niedziela miesiąca ) na potrzeby naszego kościoła . Bóg zapłać!

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus . Zachęcamy wszystkich chorych Parafian do modlitwy i ofiar w intencji misjonarzy.

Jutro Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła - święto.

W czwartek Jezusa Chrystusa , Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto.

W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej . Tego dnia przypada Dzień Matki .

Zapraszam na Nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 17.30 w dni powszednie , w niedzielę na 17.15!

Młodzież z klas VII zapraszam na Mszę św. na godz.18.00 w poniedziałek 20 maja br. a po Mszy na spotkanie w kościele!

STWORZONY DO ZWYCIĘSTWA – MĘSKA SOBOTA – Jak toczyć duchowe bitwy o siebie i bliskich? Prowadzący: Michał Piekara – Parafia św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, ul. Obywatelska - 8 czerwca 2024 r. godz. 9.00! Zapraszamy wszystkich chętnych Mężczyzn!

Dnia 30 maja br. we czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 oraz 12.00 !

Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 ! Po Mszy św. odbędzie się Procesja Eucharystyczna ulicami naszej miejscowości : Piłsudskiego ,skręt w ulicę Ogrodniczą, następnie ul. Handlową do końca w kierunku naszego kościoła!

Pragnę poinformować Drogich Parafian a jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję Uroczystości Bożego Ciała :

- I Ołtarz – ul. Piłsudskiego przy posesji P. Jargas /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Piłsudskiego, Rycerskiej oraz Hetmańskiej

- II Ołtarz – ul. Ogrodnicza przy posesji P.Groszek /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Ogrodniczej

- III Ołtarz –ul. Handlowa przy posesji Pani Katarzyny Hrabi / prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Handlowej, Kolistej oraz Lawendowej

- IV Ołtarz – z tyłu naszego kościoła – prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Solidarności, Turystycznej oraz Sosnowej

Prosimy mieszkańców o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, zaangażowanie się oraz udekorowanie domów i okien.

Dziewczynki do sypania kwiatków zapraszamy na próbę we wtorek przed Bozym Ciałem na godz. 17.00!

W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – udzielona zostaje dyspenza!

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Zachęcam do nabycia prasy katolickiej!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzę wielu łask Bożych.