The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2024.05.12

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_pierwsza_komunia_swieta.jpg

Dzisiaj dzieci z klas III z naszej Parafii po raz pierwszy w pełni uczestniczą we Mszy św. ! I Komunia św. dziś w Zielonej Górze - Przylepie o godz. 10.00! Wielką wdzięczność kieruję ku Rodzicom, dziekując za trud włożony w religijne wychowanie dzieci (...) a dzieciom wypraszajmy w modlitwie wierność Panu Jezusowi do końca ich życia. Zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne i ich Rodziców do codziennej Mszy św. w nadchodzącym tygodniu zwanym Tygodniem Białym. Dzieci przychodzą na godz. 17.30 (Msza św. i nabożeństwo) ! W środę jedziemy z dziećmi na pielgrzymkę dziękczynną do Rokitna!

 

Zapraszam na Nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 17.30 w dni powszednie , w niedzielę na 17.15!

We wtorek Św. Macieja, Apostoła – święto.

W czwartek Św. Andrzeja Boboli , prezbitera i męczennika , patrona Polski – święto.

Trwa Nowenna do Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego . Należy pamiętać o przystrojeniu świątyni zielenią .

W następną niedzielę ofiary, które złożymy na tacę są naszą zbiórką miesięczną (III niedziela miesiąca ) na potrzeby naszego kościoła . Bóg zapłać!

Dnia 30 maja br. we czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 oraz 12.00 !

Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 ! Po Mszy św. odbędzie się Procesja Eucharystyczna ulicami naszej miejscowości : Piłsudskiego ,skręt w ulicę Ogrodniczą, następnie ul. Handlową do końca w kierunku naszego kościoła!

Pragnę poinformować Drogich Parafian a jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję Uroczystości Bożego Ciała :

- I Ołtarz – ul. Piłsudskiego przy posesji P. Jargas /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Piłsudskiego, Rycerskiej oraz Hetmańskiej

- II Ołtarz – ul. Ogrodnicza przy posesji P.Groszek /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Ogrodniczej

- III Ołtarz –ul. Handlowa przy posesji Państwa Żezała / prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Handlowej, Kolistej oraz Lawendowej

- IV Ołtarz – z tyłu naszego kościoła – prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Solidarności, Turystycznej oraz Sosnowej

Prosimy mieszkańców o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, zaangażowanie się oraz udekorowanie domów i okien.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!

Zachęcam do nabycia prasy katolickiej!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech światło Wielkanocnego Poranka przenika całą naszą codzienność i pozwala cieszyć się każdą chwilą . Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim Błogosławieństwem!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Walkowiak Przemysław , stanu wolnego , oraz Żeżuła Katarzyna , stanu wolnego, zamieszkała w Krakowie /ZAPOWIEDŹ 3/

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710