The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2024.05.05

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj przeżywamy 6 Niedzielę Wielkanocną!

Zapraszam na Nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 17.30 w dni powszednie , w niedzielę na 17.15!

 

W poniedziałek Świętych Apostołów Filipa i Jakuba – święto!

W środę Św. Stanisława , biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – Uroczystość!

Niedziela za tydzień – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – Uroczystość!

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja br. przeżywać będziemy w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii na Mszy św. o godz.10.00 !W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach przystępujących w tym czasie do Pierwszej Spowiedzi świętej oraz do Pierwszej Komunii świętej, o ich rodzicach oraz rodzinach. Dzieci przystępują do dwóch sakramentów świętych.

Próby dzieci przed Uroczystością I Komunii św. odbędą się począwszy od poniedziałku 6 maja br. (próby w poniedziałek , wtorek, środę , czwartek oraz piątek w przyszłym tygodniu ) o godz. 16.00 ! Proszę o punktualność!

Spowiedź dzieci komunijnych zaplanowana jest na sobotę11 maja 2024 roku na godz. 9.00 . Dzieci przynoszą ze sobą świece komunijne. Po spowiedzi odbędzie się Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych dla dzieci idących do I Komunii św. wraz z Rodzicami połączone wspólną modlitwą !

W poniedziałek, wtorek, środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. Dni krzyżowe.

Od piątku rozpoczyna się modlitwa (nowenna) do Ducha Świętego!

Serdecznie zapraszamy 11 maja 2024 roku (sobota) do Ośna Lubuskiego na obchody 900-lecia Diecezji Lubuskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie przed wejściem do naszego kościoła.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Zachęcam do nabycia prasy katolickiej!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

 W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech światło Wielkanocnego Poranka przenika całą naszą codzienność i pozwala cieszyć się każdą chwilą . Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim Błogosławieństwem!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Walkowiak Przemysław , stanu wolnego , oraz Żeżuła Katarzyna , stanu wolnego, zamieszkała w Krakowie /ZAPOWIEDŹ 2/

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!

…………………………………………………………………………………….

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710