The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2024.04.28

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną!

Od środy zaczynamy nabożeństwa majowe . Zapraszam na Nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 17.30 w dni powszednie , w niedzielę na 17.15! Na nabożeństwach majowych – czytanki majowe ukazujące historię Babimostu, Kościoła, a przede wszystkim cudownego wizerunku M.B. Gospodyni Babimojskiej ! Serdecznie zapraszam!

 

W piątek - UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI , Głównej Patronki Polski – Msze św. -porządek niedzielny – 8.00 , 10.30, 12.00 oraz 18.00! Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny ! Nabożeństwo majowe o godz.17.30!

W sobotę św. Floriana , męczennika – pamiętajmy w modlitwie o strażakach.

W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach przystępujących w tym czasie do Pierwszej Spowiedzi świętej oraz do Pierwszej Komunii świętej, o ich rodzicach oraz rodzinach. Dzieci przystępują do dwóch sakramentów świętych.

W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe i święte powołania z naszej diecezji! Przed Mszą św. od godz. 17.00 – czuwanie modlitewne i modlitwa różańcowa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne!

I piątek – Chorych naszej Parafii odwiedzę w godzinach porannnych we czwartek!

I sobota – Wychodząc naprzeciw prośbie Matki Bożej w najbliższą sobotę o godz.17.00 będziemy trwać na modlitwie Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót miesiąca – Zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza św. o godz.18.00! Do wspólnej modlitwy zapraszam!

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA SŁUŻBY LITURGICZNEJ W sobotę, 4 maja 2024 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej do Rokitna pod hasłem: „Chcemy zobaczyć Jezusa".

 Pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” – w niedzielę 5 maja 2024 roku odbędzie się diecezjalna pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu .

Program pielgrzymki :

- 11.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i konferencja ascetyczna

- 11.45 – przygotowanie do liturgii

- 12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego T. Lityńskiego

- 14.30 – spotkanie w kościele

- 15.00 – nabożeństwo majowe , zawierzenie dzieła duchowej pomocy powołaniom Matce Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich oraz zakończenie pielgrzymki

Serdecznie zapraszamy 11 maja 2024 roku (sobota) do Ośna Lubuskiego na obchody 900-lecia Diecezji Lubuskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie przed wejściem do naszego kościoła.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!

Zachęcam do nabycia prasy katolickiej!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim Błogosławieństwem!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Walkowiak Przemysław , stanu wolnego , oraz Żeżuła Katarzyna , stanu wolnego, zamieszkała w Krakowie /ZAPOWIEDŹ 1/

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!

………………………………………………………………………………………………...

Panie pobłogosław świat, daj zdrowie ciałom i pocieszenie

sercom. Chcesz byśmy się nie lękali. Ale nasza wiara jest

słaba i boimy się. Ale Ty, Panie, nie zostawiaj nas na łasce

burzy. Panie błogosław Nam wszystkim!KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710