The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2024.01.28

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_kolenda1.jpg

Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego! Na następną niedzielę zapraszam wszystkie dzieci z klas III przygotowujące się do Sakramentu I Komunii św. wraz ze świecami na Mszę św. na godz.12.00 ! Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami dzieci komunijnych!

2 lutego – Ofiarowanie Pańskie – święto . Dzień Życia Konsekrowanego – pamietajmy w modlitwie o osobach konsekrowanych, szczególnie posługujących w naszych parafiach. Ofiary, które złożymy na tacę są przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych!

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek oraz sobota miesiąca!

W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe i święte powołania z naszej diecezji!Przed Mszą św. od godz. 17.00 – czuwanie modlitewne i modlitwa różańcowa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne! Adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszam do wspólnej modlitwy oraz skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od godz. 17.00!

I piątek – okazja do spowiedzi świętej od godz.17.00! Chorych naszej Parafii odwiedzę w godzinach porannnych!

W piątek po Mszy św. wieczornej na godz.19.00 zapraszam chętnych do pomocy w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej ! Bóg zapłać! Będę bardzo wdzięczny!

I sobota – Wychodząc naprzeciw prośbie Matki Bożej w najbliższą sobotę o godz.17.00 będziemy trwać na modlitwie Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót miesiąca – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi! Zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza św. o godz.18.00! Do wspólnej modlitwy zapraszam!


PLAN KOLĘDY:

- 28 stycznia (niedziela) – ul. Solidarności 6 BCDEFGHI – od godz.14.00

-29 stycznia (poniedziałek) – ul. Solidarności prawa strona od ronda do poczty oraz ul. Solidarności lewa strona od ronda do wieży – dzwonnicy

-30 stycznia (wtorek) – ul.Solidarności prawa strona od poczty do torów oraz lewa strona od wieży – dzwonnicy do torów

- 31 stycznia (środa) – ul. Szewska

-1 lutego (czwartek) – KOLĘDA UZUPEŁNIAJĄCA

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy od godz. 1530!

 

Pragnę już dzisiaj poinformować , o tym , że młodzież naszej Parafii z klasy VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania w Parafii św. Alberta w Zielonej Górze dnia 19 kwietnia br. (piątek) o godz.17.00 z rąk Jego Ekscelencji Bpa Tadeusza Lityńskiego !Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !Wszystkich ministrantów i tych , którzy pragną wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej Parafii – kandydatów na ministrantów – zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10.30 !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela z Dodatkiem – 10 zł , Gość Niedzielny w cenie 10 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

 

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!Niech Boża Dziecina błogosławi nam Wszystkim i naszym Rodzinom!ks. Dariusz Karpezo – ProboszczKONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurs online Wartość narzeczeństwa, małżeństwa i rodziny

Instytut Papieża Jana Pawła II, wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych narzeczonych, małżeństw i rodzin, od 16 lutego 2024 roku rozpoczyna kurs online Wartość narzeczeństwa, małżeństwa i rodziny. Zajęcia będą prowadzić wybitni specjaliści, m.in.psycholodzy, trenerzy, lekarz naprotechnolog, pedagog, teolodzy, prawnik.

Tematyka kursu obejmuje spektrum zagadnień dotyczących potrzeb współczesnych par: narzeczonych oraz małżeństw i rodzin w teorii i praktyce (wykłady i warsztaty). Celem kursu jest przybliżenie słuchaczom etapów i przebiegu przygotowania do małżeństwa w Kościele katolickim, jak również wyposażenie słuchaczy w wiedzę, kompetencje i umiejętności niezbędne do pracy z narzeczonymi, małżonkami i rodzinami oraz instytucjami ją wspierającymi. W ramach kursu będą prowadzone zajęcia z psychologii, teologii, prawa kanonicznego, pedagogiki oraz naprotechnologii.

Zajęcia będą się odbywały online na platformie Teams, dwa razy w miesiącu, w piątki, od 16 lutego do 28 czerwca 2024 roku.

Zgłoszenia można kierować na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Kurs jest bezpłatny.