The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2023.12.17

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Przeżywamy III Niedzielę Adwentu – zwana Niedzielą Radości - Gaudete!

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE , które mają nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia! Poprowadzi nas ks. Mariusz Słaboń - Wikariusz z Czerwieńska. Ta niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca – ofiary, które złożymy na tacę będą naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszej świątyni! Bóg zapłać! Zachęcamy wiernych do spowiedzi adwentowej!

 

Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach św. niedzielnych oraz w poniedziałek i we wtorek na Mszach św. o godz. 9.00 oraz 18.00 !

We wtorek – DZIEŃ POJEDNANIA – SPOWIEDZI – zapraszam do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi – od godz. 8.00 oraz po południu od godz.17.00 !

Młodzież , która rozpoczęła przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (grupa młodsza ) oraz młodzież z grupy starszej zapraszam na spotkanie w ramach naszych Rekolekcji Parafialnych w poniedziałek na godz.16.30 do kościoła! Spotkanie poprowadzi ks. Mariusz - duszpasterz KSM-u !

Ta dzisiejsza Niedziela to - Dzień Solidarności z kapłanami – Seniorami.

W środę 20 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszam chętnych do strojenia choinek!

We czwartek 21 grudnia postawimy szopkę o godz. 9.00 ! Chętnych do pomocy serdecznie zapraszam!

Już dzisiaj pragnę serdecznie podziękować za podarowanie choinek do naszego kościoła na święta. Podziękowania kieruję jak co roku do Państwa Łucji i Wojciecha Okoniewskich z ul. Polnej – Bóg zapłać! - a zarazem zachęcam wszystkich szczególnie naszych Parafian do samodzielnego wybierania choinek na plantacji w Przylepie przy ul. Źródlanej!

Opłatki poświęcone(pobłogosławione) na stół wigilijny można nabyć przed i po każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie !Wiemy , że pośród nas są osoby samotne, starsze, które nie wychodzą z domów- zatroszczmy się o nie, aby do każdej z nich dotarł opłatek na stół wigilijny- pobłogosławiony opłatek!

Od poniedziałku do piątku Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 18.00 –zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych (dzieci – środa oraz piątek). Przynosimy ze sobą lampiony!

Za tydzień IV Niedziela Adwentu . Jednocześnie w niedzielę przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję oraz zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Msze św. - 8.00, 10.30 oraz 12.00 (nie ma Mszy św. o godz.18.00 gdyż gromadzimy sie na Wieczerzy Wigilijnej w naszych domach we wspólnocie naszych bliskich

W niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego – prosimy o zachowanie tradycyjnego postu.

Na pamiątkę gwiazdy betlejemskiej, o której mówi św. Mateusz, a którą ujrzeli Mędrcy „bardzo się uradowali” w Polsce rozpoczyna się uroczysta Wieczerza Wigilijna, gdy ukaże się pierwsza gwiazda na niebie. Wieczerza ma charakter religijny . Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalamy świecę, czytamy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, dzielimy się opłatkiem, wspólnie śpiewamy kolędy, darujemy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom!

Msze św.Pasterkowe : - o godz. 22.00
- o godz. 24.00 – W intencji całej naszej Parafii
Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im.ks.Bpa Wilhelma Pluty. Bóg zapłać!

W poniedziałek - 25 grudnia br. - Uroczystość Narodzenia Pańskiego - Msze św. o godz. 10.30, 12.00, 18.00. ( nie ma Mszy św. o godz. 8.00) !

Od tej niedzieli - II Niedziela Adwentu - 10.12.2018 r. - został wystawiony kosz na żywność w naszym kościele! Za hojność naszych serc dla potrzebujących serdeczne Bóg zapłać!

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć ŚWIECE na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała– 10 zł., duża – 20 zł.

Wszystkich ministrantów i tych , którzy pragną wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej Parafii – kandydatów na ministrantów – zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10.30 !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela z Dodatkiem – 10 zł , Gość Niedzielny w cenie 10 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!

Niech czas Adwentu w nastepną niedzielę przybliży nas Wszystkich, nasze Rodziny do Boga , który jest Miłością !

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710