The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2023.12.03

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Spotkanie z Rodzicami po Mszy św.!

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz.8.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, od tego dnia UPOWAŻNIONE OSOBY będą roznosić po domach opłatki. Ofiary składane w tym roku są przeznaczone na koszty związane z wykończeniem naszej świątyni i naszym wspólnym przygotowaniem do konsekracji naszej świątyni . Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Opłatki poświęcone(pobłogosławione) na stół wigilijny będzie można również nabyć przed i po każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie !Wiemy , że pośród nas są osoby samotne, starsze, które nie wychodzą z domów- zatroszczmy się o nie, aby do każdej z nich dotarł opłatek na stół wigilijny- pobłogosławiony opłatek

Od poniedziałku do piątku Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 18.00 –zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Przynosimy ze sobą lampiony!

Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu (17 grudnia br.), które mają nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia! Poprowadzi nas ks. Mariusz Słaboń - ks. Wikariusz z Czerwieńska.

I CZWARTEK- przed Mszą św. od godz. 17.00 – czuwanie modlitewne i modlitwa różańcowa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne! Adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszam do wspólnej modlitwy oraz skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od godz. 17.00!

W piątek - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP – zapraszam na Mszę św. dzieci z klas III , którym też poświęcimy medaliki!

W przyszłą niedzielę (II Adwentu – 10 grudnia br.) Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie i okazja wsparcia ofiarami do puszek przy wyjściu z naszego Kościoła! (POMOC KOSCIOŁOWI KATOLICKIEMU NA WSCHODZIE)

Parafialny Zespół Caritas informuje, że przystępuje do zbiórki żywności w dniu 8-9 grudnia br. (piątek - sobota) w ramach akcji " Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas " w sklepie BIEDRONKA przy al. Zjednoczenia 106! Nasz Parafialny Zespół Caritas w tych dniach będzie zbierał żywność od godz. 10.00 do 18.00!

Od przyszłej niedzieli 10.12.2018 r. będzie wystawiony kosz na żywność w naszym kościele! Za hojność naszych serc serdeczne Bóg zapłać!

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć ŚWIECE na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała– 10 zł., duża – 20 zł.

Wszystkich ministrantów i tych , którzy pragną wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej Parafii – kandydatów na ministrantów – zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10.30 !

11. Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni w zeszłym roku liturgicznym .Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej! Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy dzisiaj - I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela z Dodatkiem – 10 zł , Gość Niedzielny w cenie 10 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!

Niech rozpoczynający czas Adwentu w nastepną niedzielę przybliży nas Wszystkich, nasze Rodziny do Boga , który jest Miłością !

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A.: 84 1090 2532 0000 0001 1372 0710