The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2023.11.26

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Przeżywamy XXXIV Niedzielę Zwykłą ,ostatnia w roku liturgicznym – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA , KRÓLA WSZECHŚWIATA!

Dzisiaj święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży!

 

Dzisiaj Święto Patronalne Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Ofiary, które złożyliśmy na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne! Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci z klas III na Mszę św. na godz.12.00 , a po Mszy św. spotkanie z Rodzicami!

W czwartek św. Andrzeja , Apostoła – święto!

Za tydzień I Niedziela Adwentu – nowy rok liturgiczny !

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca!

I PIĄTEK – okazja do spowiedzi świętej od godz.17.00! Chorych naszej Parafii odwiedzę w godzinach porannnych!

I SOBOTA – Wychodząc naprzeciw prośbie Matki Bożej w najbliższą sobotę o godz.17.00 będziemy trwać na modlitwie Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót miesiąca – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi - Zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza św. o godz.18.00! Do wspólnej modlitwy zapraszam!

Rycerstwo Niepokalanej przy parafii konkatedralnej w Zielonej Górze zaprasza do udziału w krucjacie modlitewnej pro-life Adwent dla Życia 2023 - w intencji dzieci nienarodzonych, ich rodziców, rodzin oraz o nawrócenie zwolenników aborcji.

Wystarczy wybrać minimum pół godziny w Adwencie i poświęcić na modlitwę w intencjach krucjaty. można ofiarować różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Biblii, adorację Najświętszego Sakramentu lub inną dowolną modlitwę. Ważne jest, aby modlić się przez cały zadeklarowany czas. Zapisów można dokonać przez formularz internetowy, który znajdziemy na stronie parafii konkatedralnej oraz w mediach społecznościowych, pocztą elektroniczną ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub pod podanym numerem telefonu

(784 182 144 w godzinach 16.00 – 20.00). Rozpoczęcie 3 grudnia 2023 r. o godz. 18.00 wspólną Mszą św. w Konkatedrze, a zakończenie 24 grudnia 2023 r. o godz. 12.00 indywidualną modlitwą Anioł Pański.

Wszystkich ministrantów i tych , którzy pragną wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej Parafii – kandydatów na ministrantów – zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10.30 !

POKAZ FILMU "OSTATNIA WIECZERZA"

W niedzielę 10 grudnia br. w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze, w godz. 10.00-14.00 odbędzie się pokaz 20 min. filmu pt. OSTATNIA WIECZERZA, który został zrealizowany w najnowocześniejszej technice trójwymiarowej na podstawie Ewangelii.

Specjalna technologia nagrywania umożliwia oglądanie obrazu 360 stopni, daje wrażenie uczestnictwa w wydarzeniach sprzed dwóch tysięcy lat. Zakładając dedykowane okulary VR, odbiorca jest w stanie poczuć się, jakby fizycznie był obecny w Wieczerniku razem z Jezusem i apostołami. Film jest formą medytacji nad wydarzeniami biblijnymi, która może dla widza stanowić głębokie doświadczenie emocjonalne oraz duchowe, dlatego pokaz nie jest przeznaczony dla osób borykających się z zaburzeniami psychicznymi, stanami depresyjnymi oraz epilepsją. Film nie jest również przeznaczony dla kobiet w ciąży.

Chętni do wzięcia udziału w pokazie powinni zarejestrować się na stronie: Rezerwacja — MIEJSCE SŁOWA - Ewangelia w VR (miejsceslowa.pl)

Kurs dla fotografów oraz operatorów kamer odbędzie się w sobotę 9 grudnia 2023 roku w trybie stacjonarnym w Zielonej Górze , w auli plebanii pw. Ducha Świętego .Forma kursu :jednodniowy, od godziny 09.00 do 16.00 . Zainteresowanych zapraszam do zakrystii!

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczniemy za tydzień od I Niedzieli Adwentu (3 grudnia br. ) możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny - 10 zł oraz Mały Gość Niedzielny – 7 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech Jezus obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim Błogosławieństwem!Niech nam wszystkim błogosławi!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710