The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2023.06.04

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego – Najświętszej Trójcy. I Niedziela czerwca – zbiórka do puszek na rzecz kontynuacji prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie! Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

ODPUST PARAFIALNYW następną niedzielę tj. 11 czerwca br. przeżywać będziemy w naszej Wspólnocie Parafialnej – Dzień Odpustu Parafialnego . Mszy św. odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. mgr Grzegorz Słapek – ks. Proboszcz Parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze! Do wspólnej modlitwy w intencji naszej Parafii oraz naszych Rodzin serdecznie zapraszam! Wypraszajmy Błogosławieństwo dla naszej Parafii oraz naszych Rodzin!

 

Dnia 8 czerwca br. we czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 oraz 12.00 !

Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 ! Po Mszy św. odbędzie się Procesja Eucharystyczna ulicami naszej miejscowości : Szewską ,skręt w ulicę Robotniczą, następnie ul. Robotniczą do końca w kierunku naszego kościoła!

Pragnę poinformować Drogich Parafian a jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję Uroczystości Bożego Ciała :

- I Ołtarz – ul. Szewskiej przy posesji P. Serafińskich /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Szewskiej

- II Ołtarz – ul. Robotnicza przy posesji Pani Grażyny Jakiemowicz i Pani Krystyny Wysockiej /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Leśnej, Brzozowej, Osiedlowej , Akacjowej

- III Ołtarz –ul. Robotnicza przy posesji Pani Franciszki Pawłowskiej /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Robotniczej

- IV Ołtarz – przy starym kościele/wejście do kościoła/ – prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Orzechowej, Leszczynowej, Gronowej, Winnej, 8 maja

Prosimy mieszkańców o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, zaangażowanie się oraz udekorowanie domów i okien.

Dziewczynki do sypania kwiatków zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 17.00!

W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – udzielona zostaje dyspenza!

W przyszłą niedzielę 11 czerwca br. - zbiórka do puszek na KUL oraz IFT w Zielonej Górze!

ODPUST DIECEZJALNY KU CZCI NMP Z ROKITNA - W niedzielę 18 czerwca obchodzić będziemy w całej diecezji Uroczystość NMP z Rokitna, głównej Patronki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Centralne obchody ku czci NMP z Rokitna odbędą się w sobotę 17 czerwca w Rokitnie. Uroczystej Mszy św. o godz.12.00 przewodniczyć będzie biskup koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński. Na uroczystości odpustowe do Rokitna zaproszeni są wszyscy.

REKOLEKCJE DLA ZWIĄZKÓW NIESAKRAMENTALNYCH – organizowane przez naszą diecezję odbędą się w terminie : 15-21.07.2023 r. w ośrodku „Trzy jaskółki” w Tatrach. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Tomaszem Westfalem tel. 731 741 143, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Plakat został zamieszczony w gablotce przy wejściu do naszego kościoła !

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny - 10 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim Błogosławieństwem!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

…………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710