The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2023.05.28

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

DZISIAJ UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO!. Kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św.wielkanocnej trwa do Uroczystości Najświętszej Trójcy. Nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny do środy włącznie.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Zachęcamy wszystkich chorych parafian do modlitwy i ofiar w intencji misjonarzy.

 

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła!

W środę Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny – święto.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.(1997).

W przyszłą niedzielę – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ- Z okazji XVI Święta Dziękczynienia , które właśnie przypada w niedzielę 4 czerwca br. (I niedziela czerwca br.) w parafiach naszej Ojczyzny odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz kontynuacji prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie! Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

DO WIADOMOŚCI ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW DZIECI Z KLAS II: Uroczystość I Komuni św. w roku 2024 w naszej Wspólnocie Parafialnej będziemy przeżywać dnia 12 maja 2024 roku!

W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe i święte powołania z naszej diecezji!Przed Mszą św. od godz. 17.00 – czuwanie modlitewne i modlitwa różańcowa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne! Adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszam do wspólnej modlitwy oraz skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od godz. 17.00!

I piątek – okazja do spowiedzi świętej od godz.17.00! Chorych naszej Parafii odwiedzę w godzinach porannnych!

I sobota – Wychodząc naprzeciw prośbie Matki Bożej w najbliższą sobotę o godz.17.00 będziemy trwać na modlitwie Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót miesiąca – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi! Zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza św. o godz.18.00! Do wspólnej modlitwy zapraszam!

Dnia 8 czerwca br. we czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 oraz 12.00 !

Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 ! Po Mszy św. odbędzie się Procesja Eucharystyczna ulicami naszej miejscowości : Szewską ,skręt w ulicę Robotniczą, następnie ul. Robotniczą do końca w kierunku naszego kościoła!

Pragnę poinformować Drogich Parafian a jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję Uroczystości Bożego Ciała :

- I Ołtarz – ul. Szewskiej przy posesji P. Serafińskich /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Szewskiej

- II Ołtarz – ul. Robotnicza przy posesji Pani Grażyny Jakiemowicz i Pani Krystyny Wysockiej /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Leśnej, Brzozowej, Osiedlowej , Akacjowej

- III Ołtarz –ul. Robotnicza przy posesji Pani Franciszki Pawłowskiej /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Robotniczej

- IV Ołtarz – przy starym kościele/wejście do kościoła/ – prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Orzechowej, Leszczynowej, Gronowej, Winnej, 8 maja

Prosimy mieszkańców o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, zaangażowanie się oraz udekorowanie domów i okien.

Dziewczynki do sypania kwiatków zapraszamy na próbę w środę o godz. 17.00!

REKOLEKCJE DLA ZWIĄZKÓW NIESAKRAMENTALNYCH – organizowane przez naszą diecezję odbędą się w terminie : 15-21.07.2023 r. w ośrodku „Trzy jaskółki” w Tatrach. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Tomaszem Westfalem tel. 731 741 143, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Plakat został zamieszczony w gablotce przy wejściu do naszego kościoła !

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny - 10 zł ! Do nabycia również egzemplarze nowego kwartalnika historycznego “Niedzieli” w cenie 15 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

 W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim Błogosławieństwem!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

…………………………………………………………………………

 

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710