The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2023.05.14

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna!

We wtorek św. Andrzeja Boboli , prezbitera i męczennika, Patrona Polski – święto

W poniedziałek, wtorek, środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. Dni krzyżowe.

 

Od piątku rozpoczyna się modlitwa (nowenna) do Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego ! Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę są naszą zbiórką na potrzeby naszego kościoła!

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21 maja br. przeżywać będziemy w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz.10.00!W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach przystępujących w tym czasie do Pierwszej Spowiedzi świętej oraz do Pierwszej Komunii świętej, o ich rodzicach oraz rodzinach. Dzieci przystępują do dwóch sakramentów świętych.

Próby dzieci przed Uroczystością I Komunii św. odbędą się począwszy od poniedziałku 15 maja br. (próby w poniedziałek, wtorek, czwartek oraz piątek w przyszłym tygodniu) o godz.16.00!

Spowiedź dzieci komunijnych zaplanowana jest na sobotę 20 maja 2023 roku na godz.9.00. Dzieci przynoszą ze sobą świece komunijne. Po spowiedzi odbędzie się Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych dla dzieci idących do I Komunii św. wraz z Rodzicami połączone wspólną modlitwą !

Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. Zapraszam na Nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 17.30 w dni powszednie , w niedzielę na 17.15!

Dnia 8 czerwca br. we czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 oraz 12.00 !

Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 ! Po Mszy św. odbędzie się Procesja Eucharystyczna ulicami naszej miejscowości : Szewską ,skręt w ulicę Robotniczą, następnie ul. Robotniczą do końca w kierunku naszego kościoła!

Pragnę poinformować Drogich Parafian a jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję Uroczystości Bożego Ciała (8 czerwca br.- czwartek)

- I Ołtarz – ul. Szewskiej przy posesji P. Serafińskich /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Szewskiej

- II Ołtarz – ul. Robotnicza przy posesji Pani Grażyny Jakiemowicz i Pani Krystyny Wysockiej /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Leśnej, Brzozowej, Osiedlowej , Akacjowej

- III Ołtarz –ul. Robotnicza przy posesji Pani Franciszki Pawłowskiej /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Robotniczej

- IV Ołtarz – przy starym kościele/wejście do kościoła/ – prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Orzechowej, Leszczynowej, Gronowej, Winnej, 8 maja

Prosimy mieszkańców o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, zaangażowanie się oraz udekorowanie domów i okien.

Dziewczynki do sypania kwiatków zapraszamy na próbę w środę o godz. 17.00!

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną pieszą pielgrzymkę powołaniową z Paradyża do Rokitna, która odbędzie się w sobotę 20.05.2023 r. Wyjazd grupy zielonogórskiej z parafii pw. Ducha Świętego o godzinie 5.30, powrót około godziny 19.00. Koszt 60 zł. Szczegóły w sprawie zapisów na stronie internetowej www.paradisus.pl. Przewodnik ks. Wojciech Oleśków, tel. 502993560.

REKOLEKCJE DLA ZWIĄZKÓW NIESAKRAMENTALNYCH – organizowane przez naszą diecezję odbędą się w terminie : 15-21.07.2023 r. w ośrodku „Trzy jaskółki” w Tatrach. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Tomaszem Westfalem tel. 731 741 143, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Plakat został zamieszczony w gablotce przy wejściu do naszego kościoła !

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny - 10 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim Błogosławieństwem!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

…………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710