The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2023.04.16

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego! Niech Światło Wielkanocnego Poranka rozjaśnia nasze serca i oświeca drogi życiowe, niech Zwycięstwo Jezusa stanie się naszym udziałem, niech Jezus żyje i króluje w naszych Rodzinach i w naszej Parafii! Niech Bóg darzy nas swoim Miłosierdziem! Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia!Dziś po każdej Mszy św. bedziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego o Miłosierdzie dla całego świata!

 

Dzisiaj zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej! Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z klas III przygotowujące się do Sakramentu I Komunii św. mają swoje spotkanie z Jezusem! Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami dzieci komunijnych!

Młodzież z klasy VII przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie we wtorek na godz.16.30 do naszego kościoła!

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym “Przebudzenie” przy Parafii Świętej Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze zaprasza na “Kurs DABAR”! Szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablocie przy wejściu do naszego kościoła!

XI Diecezjalna Pielgrzymka Motocyklistów: 30 kwietnia 2023 roku (Niedziela), godz. 13.00 – rozpoczęcie przy Figurze Chrystusa Króla Wszechświata w Swiebodzinie; godz. 15.00 – Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie !

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny w cenie 10 zł oraz Gość Extra – 14 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech światło Wielkanocnego Poranka przenika całą naszą codzienność i pozwala cieszyć się każdą chwilą . Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim Błogosławieństwem. ALLELUJA!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

…………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

1.Iwaszkiewicz Łukasz ,stanu wolnego , zamieszkały w Zielonej Górze oraz Horoszkiewicz Aleksandra , stanu wolnego, zamieszkała w Zielonej Górze /ZAPOWIEDŹ 1/

2. Pluskota Paweł , stanu wolnego , zamieszkały w Zielonej Górze oraz Delążek Natalia, , stanu wolnego, zamieszkała w Zielonej Górze, /ZAPOWIEDŹ 1/

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - WEDŁUG ŻYCZENIA JEZUSA ZOSTAŁO USTANOWIONE

NA PIERWSZĄ NIEDZIELĘ PO WIELKANOCY:

„Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299).

JEZUS OBIECAŁ:

„Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

 

Panie, ufam miłosierdziu Twemu!

Ufam miłosierdziu Twemu,

serce cieszy się.

Tyś udzielił mi pomocy.

Tobie śpiewać chcę.

Jezu ufam Tobie!