The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2023.04.02

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Palmową – na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm! Zaczyna się Wielki Tydzień !

Wieczorem na godz.19.00 zapraszamy wszystkich do konkatedry św.Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze gdzie rozpocznie się DROGA KRZYŻOWA Z JANEM PAWŁEM II ulicami naszego miasta . Zakończenie Apelem Maryjnym oraz wspomnieniami o Papieżu Polaku przed pomnikiem św.Jana Pawła II przy kościele pw. Ducha Św. w Zielonej Górze o godz.21.37 ! Do wspólnej modlitwy zapraszamy

 

WE WTOREK WZYWAMY WSTAWIENNICTWA ŚW. ANTONIEGO W NASZYCH INTENCJACH ORAZ POTRZEBACH

Chorych naszej Parafii odwiedzę w środę w godzinach porannych!

SZCZYT LITURGI CAŁEGO ROKU STANOWIĄ TRZY ŚWIĘTE DNI:

* Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza wystawienia (ciemnicy) i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00!

* Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu. Tego dnia rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać każdego dnia po Mszy o 18.00. Droga Krzyżowa o godz. 15.00!

Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00, składa się z trzech części:
liturgii słowa, adoracji Krzyża i Komunii św. Na zakończenie kapłan przeniesie Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego, adoracja od 9.00 do godz. 22.00! Plan dla Żywego Różańca został wywieszony w gablocie.
W Wielki Piątek obowiązuje obowiązek zachowania abstynencji oraz postu ścisłego w Wielki Piątek. Zachęcam wiernych , aby w miarę możliwości zachowali także post w Wielką Sobotę aż do Wigilli Paschalnej.

* Wielka Sobota- Poświęcenie pokarmów: 9.30, 10.00, 11.00, 12.00!
Pamiętajmy w tym dniu o Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kościele, która będzie trwała do godz. 22.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o 18.00. Składa się z czterech części: Liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej i Mszy św. Paschalnej. Na liturgię tego dnia przynosimy ze sobą świece.

Zachęcam wiernych do przybrania krzyży przydrożnych oraz misyjnych z racji zbliżających się świąt.

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego, o godz. 10.30, 12.00 i o 18.00.

W II Dzień Świąt Wielkanocy Msze św. według porządku niedzielnego : 8.00, 10.30, 12.00, 18.00. Taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL-u.

Dzisiaj - Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00!

Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek, środę o 17.30.

Można nabyć prasę : Tygodnik Niedziela z dodatkiem- w cenie 10 zł Gość Niedzielny -10 zł ! Zachęcam do czytania prasy katolickiej ! “Gość Extra”, który jest poświęcony relikwiom męki Pańskiej! Cena egzemplarza 14 zł !

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można złożyć do puszki pod chórem! Za już złożone Bóg zapłać!

Przy wyjściu z naszego kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Świece Wielkanocne w cenie 20 zł i palmy !

Parafialny Zespół Caritas dziękuje serdecznie naszym Drogim Parafianom za każdy Dar Serca – produkty żywnościowe , z których zostaną przygotowane paczki dla najuboższych z naszej Parafii. Wielkie stokrotne Bóg zapłać dla naszych Kochanych Parafian!

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej! Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych !Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej Wspólnoty Parafialnej !

XI Diecezjalna Pielgrzymka Motocyklistów: 30 kwietnia 2023 r. (niedziela), godz. 13.00 rozpoczęcie przy Figurze Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie, godz. 15.00. Msza św. w sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie; kontakt – ks. Jarosław Zagozda!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech czas Wielkiego Tygodnia będzie dla nas Czasem Zadumy nad naszym życiem! Niech nam wszystkim Pan błogosławi ! Trwajmy na modlitwie w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Marcin Cabel, stanu wolnego , zamieszkały w Zielonej Górze oraz Monika Lisiecka, stanu wolnego, zamieszkała w Zielonej Górze /ZAPOWIEDŹ 2/

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

…………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

Panie pobłogosław świat, daj zdrowie ciałom i pocieszenie

sercom. Chcesz bysmy się nie lękali. Ale nasza wiara jest

słaba i boimy się. Ale Ty, Panie, nie zostawiaj nas na łasce

burzy. Panie błogosław Nam wszystkim!