The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2023.03.26

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek !

W tę V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy czas rekolekcji! Poprowadzi nas ks. Marcin Bobowicz – wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża Św. W Zielonej Górze! Módlmy się w intencji Rekolekcji , prośmy o moc Ducha św. dla Ojca Rekolekcjonisty, dla nas , dla naszych Rodzin.

 

Nauki rekolekcyjne na wszystkich niedzielnych Mszach św. oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 9.00 i 18.00! Spowiedź we wtorek – 28 marca (wtorek) od 8.00 – 9.00 oraz od 16.30 – 18.00! Zachęcam do udziału w rekolekcjach i do przystąpienia do Sakramentu Pokuty!

I SOBOTAMIESIĄCA– Wychodząc naprzeciw prośbie Matki Bożej w najbliższą sobotę o godz.17.00 będziemy trwać na modlitwie Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót miesiąca – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi - Zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza św. o godz.18.00! Do wspólnej modlitwy zapraszam!

POMOC DLA NIKOSIADzisiaj po każdej Mszy Świętej przed kościołem św. Antoniego Padewskiego w Zielonej Górze Przylepie odbędzie się kiermasz ciast i słodkości, a dochód ze sprzedaży tych wypieków w całości zostanie przekazany na leczenie małego Nikosia, który walczy z guzem mózgu. Za każdy dar serca Bóg zapłać!

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowejpo Mszy św. o godz. 18.00! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Dla dzieci i młodzieży Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 ! Zapraszam!

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać!

W zbliżającym się okresie wielkopostnym składamy jałmużną postną – ofiarę za udzielone dyspenzy w ciągu roku!

W przyszłą niedzielę – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ! Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm!

W Niedzielę Miłosierdzia, 16.04.2023r. odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę. Chętnych zapraszam!

Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: "Dążcie do tego, co w górze." (Kol 3,2a) 

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół, za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy! 

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki. W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00! 

Można nabyć prasę : Tygodnik Niedziela z dodatkiem- w cenie 10 zł Gość Niedzielny -10 zł ! Zachęcam do czytania prasy katolickiej ! Dzisiaj redakcja “Gościa Niedzielnego“przygotowała numer “Gościa Extra”, który będzie poświęcony relkwiom męki Pańskiej! Cena egzemplarza 14 zł !

Świece wielkanocne są do nabycia w naszym kościele !. Ofiara za świecę to - 20 zł /szt!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Marcin Cabel, stanu wolnego , zamieszkały w Zielonej Górze oraz Monika Lisiecka, stanu wolnego, zamieszkała w Zielonej Górze /ZAPOWIEDŹ 1/

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzę wielu łask Bożych , życzę owocnego czasu wielkiego Postu!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

.....................................................................................................................