The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2023.03.05

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Pragnę poinformować naszą Wspólnotę Parafialną o Rekolekcjach Wielkopostnych , które rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu ! Poprowadzi nas ks. Marcin Bobowicz – wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża Św. W Zielonej Górze! Módlmy się w intencji Rekolekcji , prośmy o moc Ducha św. dla Ojca Rekolekcjonisty!

REKOLEKCJE SZKOLNE - 08.03.-09.03.2023r. (środa oraz czwartek) według planu :

 

środa - 8 marca br. - 9.00 – 10.00 – klasy 0- IV oraz 10.30 – 11.30 – klasy V – VIII

czwartek – 9 marca br. - 9.00 – 10.00 – Msza św. dla klas 0 – IV oraz

10.30 – 11.30 – Msza św. dla klas V – VIII - prowadzi Ojciec Franciszkanin Arkadiusz Dąbek

Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu !

II Niedziela Wielkiego Postu – zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy „Ad Gentes”!

Dzisiaj imieniny obchodzi Biskup pomocniczy Adrian Put. Pamiętajmy w modlitwie i życzeniach.

Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII, któraprzyjmie Sakrament Bierzmowania 14 kwietnia br. w Parafii św. Alberta w Zielonej Górze zapraszam na Mszę św. w poniedziałek na godz.18.00 a po niej na krótkie spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa!

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowejpo Mszy św. o godz. 18.00! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Dla dzieci i młodzieży Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 ! Zapraszam!

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać!

W zbliżającym się okresie wielkopostnym składamy jałmużną postną – ofiarę za udzielone dyspenzy w ciągu roku!

Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza chętnych do udziału w Studium Nad Małżeństwem i Rodziną. Studium jest okazją do pogłębienia wiedzy i formacji duchowej na temat realizacji powołania w rodzinie. Absolwenci studium mogą również podjąć posługę w parafialnej poradni rodzinnej. Inauguracja Studium odbędzie się 25 marca br. o godzinie 9.00 mszą św. w  Kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.dlarodziny.diecezjazg.plw zakładce Studium. Szczegółowe informacje pod nr tel. 728 443 413

26 marca w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie spotkanie dla par starających się o dzieci. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 15.00 o dar rodzicielstwa, a po niej konferencja z psychoterapeutką. Będzie to pierwsze z serii kilku zaplanowanych spotkań. Więcej szczegółów na plakatach i w mediach społecznościowych Sanktuarium w Rokitnie.

Zapraszamy do udziału w kolejnym Nabożeństwie Kalwarii Rokitniańskiej, tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową – 31 marca 2023 r. O godz. 15.00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia; o godz. 16.00 Msza św., a po niej przejazd autokarami do pierwszej stacji. Nabożeństwo na Kalwarii rozpocznie się o godz. 17.30. Zakończymy je o godz. 21.00 w bazylice Apelem maryjnym, a następnie spotkamy się na słodkim poczęstunku dla pielgrzymów. W tegorocznym nabożeństwie rozważania zostaną zaczerpnięte z tekstów śp. Papieża Benedykta XVI. Modlić się będziemy za Kościół powszechny, w sposób szczególny za nasz Kościół diecezjalny, a także o pokój na całym świecie, zwłaszcza o ustanie wojny na Ukrainie i nawrócenie Rosji. Serdecznie zapraszamy!

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół, za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki. W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Można nabyć prasę : Tygodnik Niedziela z dodatkiem- w cenie 10 zł Gość Niedzielny -10 zł ! Zachęcam do czytania prasy katolickiej !

Świece wielkanocne będą do nabycia w naszym kościele od Niedzieli 26 lutego br. . Ofiara za świecę to 20 zł /szt! Ofiary zostaną przeznaczone na remont i doposażenie Schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach! Bóg zapłać!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzę wielu łask Bożych , życzę owocnego czasu wielkiego Postu!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Piotr Adam Benderski, stanu wolnego , zamieszkały w Świebodzinie oraz Dominika Maria Pawłowska, stanu wolnego, zamieszkała w Zielonej Górze /ZAPOWIEDŹ 1/

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

.....................................................................................................................