The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.11.27

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.!

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz.8.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, od tego dnia UPOWAŻNIONE OSOBY będą roznosić po domach opłatki. Ofiary składane w tym roku są przeznaczone na koszty związane z wykonaniem figur , które staną w prezbiterium naszej światyni! Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Opłatki poświęcone(pobłogosławione) na stół wigilijny będzie można również nabyć przed i po każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie !Wiemy , że pośród nas są osoby samotne, starsze, które nie wychodzą z domów- zatroszczmy się o nie, aby do każdej z nich dotarł opłatek na stół wigilijny- pobłogosławiony opłatek

W środę święto św. Andrzeja Apostoła.

Od poniedziałku do piątku Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 18.00 –zapraszamy dzieci, młodzież nie tylko tę , która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania i dorosłych. Przynosimy ze sobą lampiony!

DZIECI KOMUNIJNE

Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu (11 grudnia br.), które mają nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia! Poprowadzi nas ks. dr hab. Robert Kufel - ks. Dyrektor Archiwum Diecezjalnego.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

I CZWARTEK- przed Mszą św. od godz. 17.00 – czuwanie modlitewne i modlitwa różańcowa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne! Adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszam do wspólnej modlitwy oraz skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od godz. 17.00!I PIĄTEK – okazja do spowiedzi świętej od godz.17.00! Chorych naszej Parafii odwiedzę w godzinach porannnych!I SOBOTA – Wychodząc naprzeciw prośbie Matki Bożej w najbliższą sobotę o godz.17.00 będziemy trwać na modlitwie Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót miesiąca – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi - Zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza św. o godz.18.00! Do wspólnej modlitwy zapraszam!W przyszłą niedzielę (II Adwentu) Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie i okazja wsparcia ofiarami do puszek przy wyjściu z naszego Kościoła!Parafialny Zespół Caritas informuje, że przystępuje do zbiórki żywności w dniu 2-3 grudnia br. (piątek - sobota) w ramach akcji " Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas " w sklepie BIEDRONKA przy al. Zjednoczenia 106! Nasz Parafialny Zespół Caritas w tych dniach bedzie zbierał żywność od godz. 10.00 do 18.00!

Od niedzieli 04.12.2018 r. będzie wystawiony kosz na żywność w naszym kościele!Przy wyjściu z Kościoła można nabyć ŚWIECE na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała– 10 zł., duża – 20 zł.Od I Niedzieli Adwentu Rycerstwo Niepokalanej przy Parafii .Jadwigi w Zielonej Górze zaprasza do udziału w Krucjacie modlitewnej pro-life. Początek 27 listopada br., godz.18.00 (I Niedziela Adwentu) – Wspólna Msza w Konkatedrze a zakończenie 24 grudnia br., godz.12.00 (Wigilia Bożego Narodzenia) – Indywidualna modlitwa “Anioł Pański” . Informacje i zapisy: adwentdla z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. /tel. 784-182-144- tylko w godz.16.00-20.00 – na plakacie wywieszonym w gablocie przy wejściu do kościoła oraz na ulotkach , które zostały umieszczone przy prasie katolickiejWszystkich ministrantów i tych , którzy pragną wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej Parafii – kandydatów na ministrantów – zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10.30 !

 

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni w zeszłym roku liturgicznym .Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy dzisiaj - I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela z Dodatkiem – 10 zł , Gość Niedzielny w cenie 8 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!

Niech rozpoczynający czas Adwentu w nastepną niedzielę przybliży nas Wszystkich, nasze Rodziny do Boga , który jest Miłością !

 

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

 

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710