The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.11.20

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj XXXIV Niedziela Zwykła , ostatnia w roku liturgicznym – Uroczystość Jezusa Chrystusa , Króla Wszechświata! W następną niedzielę na godz.12.00 zapraszam dzieci z klas III , które przygotowują się do Sakramentu I Komunii św. !

Za tydzień I Niedziela Adwentu – nowy rok liturgiczny.

W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

Dzisiaj święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Dzisiaj - Święto Patronalne Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.

Od I Niedzieli Adwentu Rycerstwo Niepokalanej przy Parafii .Jadwigi w Zielonej Górze zaprasza do udziału w Krucjacie modlitewnej pro-life. Początek 27 listopada br., godz.18.00 (I Niedziela Adwentu) – Wspólna Msza w Konkatedrze a zakończenie 24 grudnia br., godz.12.00 (Wigilia Bożego Narodzenia) – Indywidualna modlitwa “Anioł Pański” . Celem akcji jest modlitwa w intencji dzieci nienarodzonych, ich rodziców, rodzin oraz o nawrócenie zwolenników aborcji. Wybierz minimum pół godziny w Adwencie i poświęć je na modlitwę w intencji obrony życia. Można ofiarować różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Biblii, adorację Najświętszego Sakramentu lub inną dowolną modlitwę . Ważne jest , aby modlić sie przez cały zadeklarowany czas. Informacje i zapisy: adwentdla z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. /tel. 784-182-144- tylko w godz.16.00-20.00 – na plakacie wywieszonym w gablocie przy wejściu do kościoła oraz na ulotkach , które zostały umieszczone przy prasie katolickiej

STOWARZYSZENIE DLA RODZINY (ul. Prosta 47, 65-783 Zielona Góra) oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną ! Zainteresowanych zapraszamy!

Wszystkich ministrantów i tych , którzy pragną wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej Parafii – kandydatów na ministrantów – zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10.30 !

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni, ale także na nasz kościół, za troskę oraz służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!

Można nabyć prasę katolicką : Tygodnik Niedziela z Dodatkiem – 10 zł , Gość Niedzielny w cenie 8 zł!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!

Niech rozpoczynający czas Adwentu w nastepną niedzielę przybliży nas Wszystkich, nasze Rodziny do Boga , który jest Miłością !

 

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710