The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.09.11

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła w roku liturgicznego! Po Mszy św. o godz.12.00 spotkanie z kandydatami z klas VII , którzy pragną rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania wraz z Rodzicami! Zapraszam do wspólnej modlitwy!

W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego!

 

Za tydzień zbiórka do puszek na KULoraz IFT w Zielonej Górze! Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Pragnę już dzisiaj poinformować Rodziców dzieci z klas III , które pragną przystąpić do I Komunii św. w naszej Parafii o Uroczystości Komunijnej ,która odbędzie się w niedzielę 21 maja 2023 roku!

Dzieci z klas III , które pragną przystąpić do Sakramentu I Komunii Świętej zapraszam wraz z Rodzicami na Mszę św. w następną niedzielę tj.18 września 2022 roku na godz.12.00 , po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z Rodzicami ! Do wspólnej modlitwy zapraszam!

Wszystkich ministrantów i tych , którzy pragną wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej Parafii – kandydatów na ministrantów – zapraszam na spotkanie organizacyjne w sobotę na godz. 10.30 !

Nabór do Instytutu Studiów Wyższych - Nowo powstający Instytut Studiów Wyższych z siedzibą w Gościkowie-Paradyżu zaprasza kandydatów na jednolite studia magisterskie z teologii. Oferta jest skierowana do wszystkich osób, które chciałyby:

-pełnić różne funkcje w strukturach Kościoła rzymskokatolickiego,

-pracować jako nauczyciele religii w szkołach,

-posługiwać jako liderzy stowarzyszeń, fundacji oraz grup i wspólnot kościelnych.

Zajęcia będą odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim w trybie stacjonarnym. Instytut będzie afiliowany do Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Szczegółowe informacje i zapisy: https://kandydaci.usz.edu.pl/teologia/

Osoby pragnące rozpocząć studia, poza zarejestrowaniem się w systemie uniwersyteckim, proszone są o kontakt z ks. dr. Mariuszem Jagielskim, tel. 573 993 973, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub z ks. dr. Dariuszem Mazurkiewiczem, tel. 663 364 994,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

9. Pielgrzymka Ośno - Górzyca 2022

V Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Pokutna z Ośna Lubuskiego do Górzycy wyruszy 24 września 2022 r. (sobota). Tegoroczne hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
Szczegółowy
program pielgrzymki:
- 08.00 – nabożeństwo pokutne w Kościele Stacyjnym Roku Jakubowego pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim (adoracja, możliwość spowiedzi, konferencja) – nawiedzenie łączy się z możliwością zyskania odpustu
- 09.00 – wyjście na trasę – 20 km lokalnymi drogami (asfalt, drogi leśne)
- 16.00 – Msza św. w Górzycy pod przewodnictwem bpa Pawła Sochy
- 17.30 – możliwość powrotu do Ośna Lubuskiego autokarem po wcześniejszym zgłoszeniu (koszt: 10 zł)
Chętni do udziału w pielgrzymce mogą się zgłaszać korzystając z adresu mailowego parafii w Ośnie Lubuskim (
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub przez formularz na stronie www.swjakubapostol.pl.
We własnym zakresie należy zadbać o prowiant. Obowiązuje strój właściwy do pielgrzymowania. Należy zabrać różaniec.

ks. Piotr Grabowski – Proboszcz Parafii Ośno Lubuskie

10. Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny w cenie 8 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

 

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, a dzieciom i młodzieży naszej Parafii życzymy

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

1. Lebioda Stanisław,stanu wolnego, zamieszkały w Laskach oraz Płocka Julia Weronika, stanu wolnego, zamieszkała w Zielonej Górze;ul. Przylep- Solidarności ZAPOWIEDŹ 3

 

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!

 

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710