The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.08.14

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj XX Niedziela Zwykła w roku liturgicznego!

Dzisiejsze ofiary, które złożyliśmy na tacę są przeznaczone na potrzeby KUL oraz IFT w Zielonej Górze! Bóg zapłać!

W następną niedzielę – trzecią niedzielę miesiąca -ofiary, które złożymy na tacę bedą naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszej świątyni! Bóg zapłać!

 

Jak wiemy, 28 czerwca Ojciec Święty Franciszek mianował ks. kan. Adriana Puta, proboszcza parafii konkatedralnej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Święcenia biskupie ks. kan. Adrian Put otrzymał wczoraj w zielonogórskiej konkatedrze podczas Mszy św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.

Polecajmy biskupa nominata Adriana w naszych modlitwach, aby głosząc słowo Boże, udzielając sakramentów świętych i posługując w miłości owocnie towarzyszył ludowi Bożemu naszej diecezji.

W poniedziałek –15 sierpnia br. - Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Dożynki Diecezjalne w Rokitnie – taca z tej Uroczystości przeznaczona jest dla uboższych parafii na pomoc w remontach !Obowiazuje niedzielny porządek Mszy św. - 8.00,10.30, 12.00 oraz 18.00! Błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej Mszy św.! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam!

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Rokitnie odbędą się tradycyjne dożynki diecezjalne obchodzone w tym roku pod hasłem: "Aby wszyscy byli jedno" (sługa Boży bp Wilhelm Pluta). Rozpoczęcie o godz. 10.30 modlitwą różańcową, a następnie czas świadectwa przybliżający historię pieszych pielgrzymek rolników. Od godz. 10.30 okazja do spowiedzi, a o godz. 12.00 uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Adriana Puta.!

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza 20 sierpnia na wydarzenie “800 instrumentów na 800 lecie miasta Zielona Góra “ polega ono na odegraniu utworu “Hallelujah” na różnych instrumentach. Rozpoczęcie w Zielonej Górze przy Ratuszu Miejskim o godz.17.00. Szczegóły , plan wydarzenia I link do zapisów znajdują się na naszej stronie internetowej: www. zg. ksm. org.pl

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny w cenie 8 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

1. Karaś Piotr , stanu wolnego , zamieszkały w Zielonej Górze, ul.Przylep-Spokojna 10 oraz Szczęsna Renata Anna, stanu wolnego , zamieszkała w Zielonej Górze;ul. Przylep-Spokojna 10 /ZAPOWIEDŹ 3/

 

2. Mikłaszewicz Tomasz, stanu wolnego , zamieszkały w Zielonej Górze, ul. Chopina 21A/11 oraz Wolna Anna , stanu wolnego , zamieszkała w Zielonej Górze; ul. Chopina21A/11/ ZAPOWIEDŹ 1/

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710