The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.06.12

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego – Najświętszej Trójcy. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz.18.00 oraz w niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00!Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Dzisiejszą Niedzielę świętujemy odpustowo, a to za sprawą Naszego Patrona św.Antoniego Padewskiego, który opiekuje się Naszą Wspólnotą Parafialną , naszymi Rodzinami! Na każdej Mszy św. niedzielnej będzie głoszone Słowo Boże przez Ojca Duchownego naszej DiecezjiOjca Franciszkanina Witolda Kuźmę OFM! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Msza św. Pontyfikalna - Uroczysta Odpustowa o godz.12.00 z procesją wokół naszego kościoła z Błogosławieństwem dla naszej Parafii i naszych Rodzin...Wszystkich serdecznie zapraszam…

 

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL oraz IFT w Zielonej Górze! Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę III niedzielę miesiąca – ofiary , które złożymy na tacę są naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszej świątyni! Bóg zapłać!

W czwartek 16 czerwca br. przeżywać bedziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało !Msze św. o godz.8.00 oraz 12.00! Uroczysta Msza św. o godz.12.00! Po Mszy św. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej wspólnoty: za ogrodzeniem kościoła skręt w ul. Kolejową ,przejście całą ul. Kosową , później ul. Rycerska i skręt w ulicę Piłsudskiego , w kierunku naszego kościoła .

Pragnę poinformować Naszych Drogich Parafian a jednocześnie zwrócić się z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję Uroczystości Bożego Ciała :

- I OŁTARZ – ul. Kolejowa przy posesji P.Nowak /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Kolejowej

- II OŁTARZ – ul. Kosowa przy posesji P.Walkowiak /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Kosowej

- III OŁTARZ – ul.Piłsudskiego przy posesji P. Jargas /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Piłsudskiego oraz Rycerskiej

- IV OŁTARZ – z tyłu naszego kościoła – prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Skokowej , Wiśniowej oraz Szybowcowej

Proszę Drogich Parafian Mieszkańców o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, zaangażowanie się oraz udekorowanie domów i okien nie tylko na trasie procesji.

Dziewczynki do sypania kwiatków zapraszamy na próbę w środę na godz.17.00!

W czwartek przypada rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Módlmy się o opiekę Bożej Opatrzności!

Dzisiaj rozpoczynają się obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, patronki Diecezji (12-19 czerwca- Rokitno)

W piątek – Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, Głównej Patronki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. XXXIII rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej (18.06.1989)

W dniach 18-19 czerwca – Diecezjalne Dni Młodzieży- Rokitno!

W przyszłą niedzielę w Rokitnie, odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, Patronki Naszej Diecezji!

Organizujemy wyjazd dla naszych Parafian do Rokitna dnia 18 czerwca br. w sobotę .na ..Obchody Centralne – Jubileusz Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej:

- 10.00 – Różaniec

- 11.00 – Katecheza Jubileuszowa

- 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza

- Festyn Rodzinny

Chętnych na Pielgrzymkę do Rokitna w dniu 18 czerwca (sobota) serdecznie zapraszam. Zapisać można się w zakrystii!

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny w cenie 8 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

…………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710