The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Intencje mszalne 2022.06.05

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png 

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego! Kończy się Okres Wielkanocny , ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Św. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz.18.00, a w niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00!Zapraszam do wspólnej modlitwy!

 

W pierwszą niedzielę czerwca zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej!

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła!

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego, Wiecznego Kapłana!

W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zbiórka do puszek na KUL oraz IFT w Zielonej Górze !

JARMARK ŚW. ANTONIEGOzapraszamy Wszystkich Parafian oraz Gości na Jarmark św. Antoniego w sobotę – 11 czerwca 2022 roku . Rozpoczęcie o godz.14.00 w Parku przy ul. Przylep- Kolejowa ! W programie : występy dzieci z Krainy Tańca, grupy śpiewaczej „Nasza Łężyca”, grupy śpiewaczej „Nasza Racula” oraz zabawa taneczna od 20.00 do 3.00 – gra zespół „Akcent” ! Organizatorzy zapewniają również niespodzianki dla dzieci i dorosłych, smakołyki z domowej kuchni oraz wiele innych ciekawych atrakcji ……..Chcesz się przekonać...daj się zaprosić na Jarmark św. Antoniego...to już w najbliższą sobotę ...dasz radę ….

ODPUST PARAFIALNY - Ale za to niedziela ...ale za to niedziela ….będziemy przeżywać Dzień Odpustu Parafialnego. Na każdej Mszy św. niedzielnej będzie głoszone Słowo Boże przez Ojca Duchownego naszej Diecezji – Ojca Franciszkanina Witolda Kuźmę OFM! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Msza św. Pontyfikalna - Uroczysta Odpustowa o godz.12.00 z procesją wokół naszego kościoła z Błogosławieństwem dla naszej Parafii i naszych Rodzin...Wszystkich serdecznie zapraszam…

Na Mszę św. na godz. 10.30 zapraszam Rodziców, Małżeństwa z małymi dziećmi! DO WSPÓLNEJ MODLITWY SERDECZNIE ZAPRASZAM!Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało przeżywać będziemy dnia 16 czerwca br. Msze św. o godz.8.00 oraz 12.00! Uroczysta Msza św. o godz.12.00! Po Mszy św. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej wspólnoty: za ogrodzeniem kościoła skręt w ul. Kolejową ,przejście całą ul. Kosową , później ul. Rycerska i skręt w ulicę Piłsudskiego , w kierunku naszego kościoła .

Pragnę poinformować już dzisiaj Drogich Parafian a jednocześnie zwrócić się z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję Uroczystości Bożego Ciała :

-I OŁTARZ – ul. Kolejowa przy posesji P.Nowak /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Kolejowej

- II OŁTARZ – ul. Kosowa przy posesji P.Walkowiak /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Kosowej

- III OŁTARZ – ul.Piłsudskiego przy posesji P. Jargas /prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Piłsudskiego oraz Rycerskiej

-IV OŁTARZ – z tyłu naszego kościoła – prośba o przygotowanie ołtarza przez Parafian z ul. Skokowej , Wiśniowej oraz Szybowcowej

Proszę Drogich Parafian Mieszkańców o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, zaangażowanie się oraz udekorowanie domów i okien nie tylko na trasie procesji.

Dziewczynki do sypania kwiatków zapraszamy na próbę w środę na godz.17.00!Organizujemy wyjazd dla naszych Parafian do Rokitna dnia 18 czerwca br. w sobotę ...Chętnych na pielgrzymkę serdecznie zapraszam. Bliższych informacji udzielę w najbliższą środę – JUBILEUSZ 50 LECIA DIECEZJI ZIEL-GORZ. - zapisać można się w zakrystii do środy włącznie! Módlmy się w intencji naszej Diecezji, naszych Parafii, naszych Rodzin!

Odpust ku czci MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

13-15 czerwca - Diecezjalne pielgrzymki środowiskowe (szczegóły na plakacie)

16 czerwca (Boże Ciało) – Uwielbienie Młodych, 19.30

17 czerwca – Diecezjalny Dzień Młodzieży, 15.00-21.00

18 czerwca – Jubileusz Diecezji – Obchody centralne

10.00 – Różaniec

11.00 – Katecheza jubileuszowa

12.00 Msza św. pod przew. biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza

Festyn rodzinny – w programie m. in: poczęstunek dla pielgrzymów, występy scholi „Urwisy Maryi” z Gorzowa Wlkp. i zespołu Drzewiczanie”
z Kostrzyna n. Odrą, atrakcje dla dzieci, pokaz sprzętu
wojskowego, strażackiego i policyjnego, kiermasz produktów regionalnych.

 

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny w cenie 8 zł !Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

 

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz…………………………………………………………………………KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710