The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.03.20

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu ! Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. dzisiaj spotykają się z Jezusem na Eucharystii o godz.12.00 ! Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami!

 

Dzisiejsze ofiary, które złożyliśmy na tacę są naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszej świątyni ! Bóg zapłać!

W piątek 25 marca br. przeżywamy w Kościele Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia! Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Wszystkich chętnych zapraszam już dzisiaj do podjęcia duchowej adopcji! Przy wejściu do naszego kościoła przy czasopismach katolickich wyłożona została Księga Duchowej Adopcji oraz deklaracje duchowej adopcji! Zapraszamy! Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych w tym dniu!

DZIEŃ SKUPIENIA DLA PAR NIESAKRAMENTALNYCH DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO- GORZOWSKIEJ – pod hasłem

"ADAMIE [EWO]... GDZIE JESTEŚ ?" (Rdz 3.9)

Kiedy : 9/04.2022 od godz. 10.30 (sobota przed niedzielą palmową)

Gdzie : Głogów - Dom "Uzdrowienia Chorych" przy głogowskiej kolegiacie.

Spotkanie przeznaczone jest dla małżeństw, niezależnie od wieku, stażu małżeńskiego czy skali problemów dzielących małżonków. Program nastawiony jest na szukanie komentarza duchowego dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

W obecnej sytuacji wiele par niesakramentalnych, szukając swego miejsca w Kościele, w swojej złożonej sytuacji nie mogą znaleźć odpowiedniej pomocy. Podczas pobytu proszę ująć koszt obiadu.

Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela :

Ks. Rafał Zendran (diecezjalne duszpasterstwo par nieskramentalnych) - Pl. Kolegiacki 10, 67- 200 Głogów tel. 722 322 122, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Młodzież z Grupy Starszej przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania przyjmie ten Sakrament w Parafii św. Alberta w Zielonej Górze dnia 21 kwietnia(czwartek) br. o godz. 18.00 ! W następną niedzielę poinformuję o spotkaniu w naszym kościele!

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej (do 1992 Diecezji Gorzowskiej), jubileuszowym wotum duchowieństwa będzie rozpoczynająca się po I Niedzieli Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżur spowiedniczy w gorzowskiej katedrze (czwartki: 8.00-18.00) i zielonogórskiej konkatedrze (pon.-pt.: 15.00-18.00). Posługę pełnić będą księża dekanatów obu miast, kurialiści i inni.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowejpo Mszy św. o godz. 18.00! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Dla dzieci i młodzieży Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 ! Zapraszam!

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać!

W okresie wielkopostnym możemy złożyć jałmużną postną – ofiarę za udzielone dyspenzy w ciągu roku!

Zapraszam ministrantów oraz kandydatów, tych którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu z klasy III oraz IV na spotkanie w sobotę na godz.10.30 do kościoła!

1% podatku – 100 procent serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1% podatków z naszych PITów. Zachęcamy , by wpisać KRS naszej Caritas (226818- podany na plakacie oraz stronie www.caritaszg.pl) . Warto , by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych !Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy

 

Świece wielkanocne będą do nabycia w naszym kościele od Niedzieli 13 marca . Ofiara za świecę to 20 zł /szt!W dniach od 25-26 marca br. (piątek i sobota) , w sklepach na terenie całej diecezji przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Nasz Parafialny Zespół Caritas będzie w Biedronce przy alei Zjednoczenia 106! W naszym kościele kosz na żywność zostanie wystawiony od niedzieli 27 marca 2022 roku!

To, co dzieje się dziś w Ukrainie, powinno być dla nas, chrześcijan, wyzwaniem i mobilizacją do jeszcze większego zaangażowania się w modlitwę o przywrócenie pokoju w ogarniętej wojną Ukrainie. Powinniśmy także, w miarę swoich możliwości, wspierać Ukrainę w jej materialnych potrzebach i wspierać tych, którzy przed wojną będą uciekać z Ukrainy! Trwajmy na modlitwie!  

PomagamUkrainie.gov.pl 

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela – 8 zł , Gość Niedzielny-8 zł oraz Gość Extra- Ojciec Pio – 10 zł ! Zachęcam !

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas Czasem Zadumy nad naszym życiem! Niech nam wszystkim Pan błogosławi !

 

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

……………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 071

.....................................................................................................................

 

"Trzymaj się zawsze świętego Kościoła katolickiego. Tylko on może Ci dać prawdziwy pokój, ponieważ posiada w Sakramencie Jezusa, który jest prawdziwym Księciem Pokoju."

Ojciec Pio