The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2021.11.28

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania. Dzisiaj na Mszach św. święcimy opłatki na stół wigilijny, które  będzie można nabyć przed i po każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie. Ofiary, które złożymy za opłatki będą przeznaczone na dalsze inwestycje w naszym kościele oraz na  potrzeby naszej Parafii! Serdeczne Bóg zapłać! 

Od poniedziałku do piątku Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 18.00 –zapraszamy dzieci, młodzież nie tylko tę, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania i dorosłych. Przynosimy ze sobą lampiony! Dzieci zapraszam na roraty we wtorki i czwartki!

 

Trwamy na modlitwie  Nowenny za Polskę – w intencji naszej Ojczyzny do wtorku ; po Mszy św. odmawiamy Litanię do św. Andrzeja Boboli i kończymy ją modlitwą „Pod Twoją obronę” . Byłoby pięknie , gdyby w tych dniach osoby włączające się w nowennę do św. Andrzeja Boboli uczestniczyły we Mszy św. i przyjmowały Komunię św. w intencji naszej Ojczyzny – zachęcam gorąco! 

Pierwszą  Niedzielą Adwentu  rozpoczęliśmy  Nowy Rok Liturgiczny w Kościele! Zwracam się z uprzejmą prośbą do Wszystkich Parafian w tym nowym roku liturgicznym o to -  kto utożsamia się z naszą Wspólnotą , i komu zależy na tym by nasze miejsce  modlitwy było czyste i piękne o ofiarę na ten cel – opłata roczna od rodziny  na sprzątanie i kwiaty to 60 zł  : wpłatę można dokonać na konto naszej  Parafii, można też kopertę z ofiarą  złożyć do skrzynki przy wejściu do naszego kościoła albo też złożyć na tacę tak jak dotychczas (z podpisaniem z imienia i nazwiska ;adres) . Bóg zapłać  za zrozumienie  troski o nasz Dom Modlitwy !

Pragnę serdecznie podziękować Naszym Kochanym Parafianom za ofiary składane na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, Parafianom, którzy rozumieją potrzeby naszej świątyni i składają ofiary na kwiaty, na sprzątanie!  Bóg zapłać!


KOLĘDA - W tym roku co do tegorocznej kolędy nasi Parafianie będą mieli możliwość zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską  do swojego domu, mieszkania po wcześniejszym zgłoszeniu – otóż zaproszenia na kolędę zostały  wyłożone przy wejściu do naszego kościoła! Kto pragnie zaprosić kapłana po kolędzie i życzy sobie spotkania z kapłanem z Błogosławieństwem na cały rok (poświęcenie nowego domu, mieszkania)  może zgłosić za pomocą karty- zaproszenia do 20 grudnia br. 

Informacja o  odwiedzinach duszpasterskich poinformuję w czasie poświątecznym! Niech Bóg błogosławi naszym Rodzinom!


W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca! Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania! 

W I czwartek przed Mszą św. od 17.00 czuwanie modlitewne i różaniec w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne – I czwartek miesiąca! Okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od godz. 17.00 ! 

W I piątek miesiąca – okazja do skorzystania ze spowiedzi od godz.17.00! 

Chorych naszej Parafii odwiedzę w I piątek miesiąca w godzinach porannych- wizyta będzie połączona z możliwością spowiedzi przedświątecznej! Chorych proszę zgłaszać w zakrystii po Mszy św.! 

W sobotę po Mszy św.o godz.18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi! W sobotę  4 grudnia św. Barbary – Patronki Górników !  

Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu 12 grudnia br.), które mają nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia! Poprowadzi nas Ojciec  Witold Kuźma OFM Conv – Ekonom klasztoru i Parafii Ojców Franciszkanów w Zielonej Górze -  Diecezjalny Ojciec Duchowny!

Młodzież , która rozpoczęła przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (grupa młodsza ) oraz młodzież z grupy starszej będzie miała spotkanie w ramach naszych Rekolekcji Parafialnych! 


Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki. W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii. 

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Parafialny Zespół Caritas informuje, że przystąpi do Zbiórki Żywności w naszym kościele dnia 5 grudnia (niedziela) br.. w ramach akcji " Ogólnopolskiej zbiórki żywności Caritas ". Od przyszłej niedzieli  więc  będzie wystawiony kosz na żywność w naszym kościele! Za wszelkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć ŚWIECE na stół wigilijny -  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała– 7 zł,  duża – 20 zł. 

W przyszłą niedzielę (II Adwentu – 5 grudnia br.) Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie i okazja wsparcia ofiarami do puszki przy wyjściu z naszego Kościoła! Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Serdeczne podziękowanie za dekorowanie naszego kościoła  - kieruję do Pani Kazimiery Popek oraz Marzeny Król ! Bóg zapłać! 

Dziękuję za przygotowanie kościoła Pani Reginie i Monice  na niedzielną Eucharystię ! Bóg zapłać!

W sobotę o godz.10.30 zbiórka ministrantów i kandydatów do służby liturgicznej ołtarza  !

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela - 6zł , Gość Niedzielny-6 zł ! Zachęcam ! 

Dziękuję Parafianom i Wszystkim  przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech nam wszystkim Pan błogosławi !

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz 

………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO - 

Santander Bank Polska S.A. : 

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710 

......................................................................................................................

Nie sądź i nie karć człowieka błądzącego surowo, 

lecz łagodnie.

Gdybyś chciał ratować człowieka ugrzęzłego w bagnie,

to byś go nie wpychał głębiej, ale podnosił.

Św. Antoni z Padwy