The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2021.08.01

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

W dniu dzisiejszym przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą ! Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy sierpień – MIESIĄC TRZEŹWOŚCI! 

Pragnę przypomnieć o trosce rodziców i opiekunów, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy św.!

NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW.ANTONIEGO – PATRONA NASZEJ PARAFII– w I wtorek miesiąca (3 sierpnia) po Mszy św.! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Zanieśmy nasze sprawy za wstawiennictwem naszego Patrona i prośmy o potrzebne łaski dla nas i dla naszych bliskich,naszych rodzin! 

 

W piątek Święto Przemienienia Pańskiego!

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca! 

- I CZWARTEK – przed Mszą św. od godz.17.00 czuwanie modlitewne i modlitwa różańcowa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne! Adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszam do wspólnej modlitwy oraz skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od godz.17.00! 

- I PIĄTEK – okazja do spowiedzi przy wystawionym Najświętszym Sakramencie od godz.17.00 ! Serdecznie zapraszam! /zwracam się z uprzejmą prośbą do rodzin naszej Parafii o zgłoszenie swoich chorych, których odwiedzę w I piątek miesiąca w godzinach porannych! Proszę o informację do czwartku! 

- I SOBOTA – po Mszy św. o godz.18.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi! 

Przypominamy, że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki. W naszej Parafii te cztery nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Zielonej Górze – Przylepie, a po niej spotkanie w salce na plebanii! CHRZTY ODBYWAJĄ SIĘ W 2 i 4 NIEDZIELĘ MIESIĄCA NA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 12.00! 


Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym (wykłady od poniedziałku do czwartku) dla posiadających egzamin maturalny – dla świeckich oraz osób zakonnych – bez względu na wiek kandydata. Studia są bezpłatne. Istnieje też możliwość wyboru indywidualnych ścieżek tematycznych w trybie wolnego słuchacza. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl. 

Za tydzień taca na KUL I IFT w Zielonej Górze! 

Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej Wspólnoty Parafialnej ! 

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela  , Gość Niedzielny ! Zachęcam ! 

Dziękuję Parafianom i Wszystkim  przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech nam wszystkim Pan błogosławi !

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

1.Kaźmierczak Sylwia,stanu wolnego,zamieszkała ul. Przylep-Czereśniowa oraz Buganik Bartosz, stanu wolnego, zam. ul.Bema w Żaganiu /ZAPOWIEDŹ 2

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. osób – proszę by w sumieniu zgłosić o tym  w Biurze Parafialnym Parafii św.Antoniego!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz 

………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO - 

Santander Bank Polska S.A. : 

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710 

......................................................................................................................

Nie sądź i nie karć człowieka błądzącego surowo, 

lecz łagodnie.

Gdybyś chciał ratować człowieka ugrzęzłego w bagnie,

to byś go nie wpychał głębiej, ale podnosił.

Św. Antoni z Padwy