The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2021.07.11

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

W dniu dzisiejszym przeżywamy XV niedzielę zwykłą !

Pamiętajmy , że w miejscach sakralnych obowiazuje strój godny , a nie swobodny!

Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę będą  naszą zbiórką na potrzeby naszego kościoła! Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!Pragnę serdecznie podziękować Panu Józefowi Muzyczce za wykonanie krzyża, który stanął przy starym kościele! 

 

Przypominamy, że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki. W naszej Parafii te cztery nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Zielonej Górze – Przylepie, a po niej spotkanie w salce na plebanii! CHRZTY ODBYWAJĄ SIĘ W 2 i 4 NIEDZIELĘ MIESIĄCA NA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 12.00! 

Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym (wykłady od poniedziałku do czwartku) dla posiadających egzamin maturalny – dla świeckich oraz osób zakonnych – bez względu na wiek kandydata. Studia są bezpłatne. Istnieje też możliwość wyboru indywidualnych ścieżek tematycznych w trybie wolnego słuchacza. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl. 

Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej Wspólnoty Parafialnej ! Dziękuję wszystkim, którzy składają swoje ofiary na utrzymanie naszej świątyni:wrzucając ofiary na tacę,  do skarbony lub wpłacając na konto parafii.

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela  , Gość Niedzielny ! Zachęcam ! 

Młodzieży Grupy Starszej z klas VIII przypominam o przynoszeniu indeksów celem wpisania obecności na nabożeństwie również w czasie wakacyjnym oraz przypominam o przyniesieniu aktów chrztu do końca lipca br. !

 Droga młodzieży , pracujecie na swoje przystąpienie do Sakramentu Bierzmowania ! To jest Sakrament Dojrzałości! Najwyższy czas abyście sami mogli decydować o przyjęciu tego daru  dojrzałości chrześcijańskiej! 


Dziękuję Parafianom i Wszystkim  przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech nam wszystkim Pan błogosławi ! Niech czas odpoczynku będzie dla nas odpocznieniem w Bogu , który jest Miłością!


ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

1. Popek Marcin , stanu wolnego, zamieszkały w Zielonej Górze  oraz Jurkiewicz Patrycja , stanu wolnego, zamieszkała w Szprotawie, ul. Kard.Wyszyńskiego  /ZAPOWIEDŹ 1/


2. Kranc Patrycja,stanu wolnego, zamieszkala w Zielonej Górze oraz Blin Jakub, stanu wolnego,zamieszkały w Platerówce /ZAPOWIEDŹ 1


3. Skop Michał, stanu wolnego, zamieszkały ul. Przylep-Osiedlowa oraz Raszczuk Aleksandra , stanu wolnego ,zamieszkała ul. Przylep-Osiedlowa /ZAPOWIEDŹ 1/


Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. osób – proszę by w sumieniu zgłosić o tym  w Biurze Parafialnym Parafii św.Antoniego!

                     

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz 

………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO - 

Santander Bank Polska S.A. : 

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710 

......................................................................................................................

Nie sądź i nie karć człowieka błądzącego surowo, 

lecz łagodnie.

Gdybyś chciał ratować człowieka ugrzęzłego w bagnie,

to byś go nie wpychał głębiej, ale podnosił.


Św. Antoni z Padwy