The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2021.02.21

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj przeżywamy  I Niedzielę Wielkiego Postu ! Ofiary, które złożyliśmy na tacę w tę III niedzielę lutego br. w naszej wspólnocie Parafialnej są naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszego kościoła ! Bóg zapłać! 

W poniedziałek święto  Katedry św. Piotra Apostoła. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Modlitwy do naszego Boga Ojca zaniesiemy za wstawiennictwem św. Rity! 

 

Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu – zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy Misjonarzom "Ad Gentes"! 

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – po Mszy św. o godz. 18.00! 

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać! 

W zbliżającym się okresie wielkopostnym składamy jałmużną postną – ofiar za udzielone dyspenzy w ciągu roku! 

REKOLEKCJE – o formie rekolekcji w dobie pandemii jak również o możliwości skorzystania z Sakramentu Spowiedzi poinformuję w późniejszym terminie! 

Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski , Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej , zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID -19 o oddawanie osocza.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej ! Bóg Wam zapłać za piękną i odpowiedzialną postawę – za składane w tym trudnym czasie dla nas wszystkich – ofiary przekazywane na konto parafii. Bóg zapłać!


 Przypominamy , że począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu ustalono wraz z Radą Parafialną o ofierze w wysokości 60 zł na rok od każdej rodziny naszej Parafii na rzecz sprzątania naszej świątyni! Zwracam się z uprzejmą prośbą do Rodzin naszej Parafii o wpłatę na ten szczytny cel! Bóg zapłać!


Już w niedługim czasie nasza Wspólnota Parafialna otrzyma Relikwiarz św. Antoniego z Padwy  wykonany przez Firmę ARTBRASS Sp. z o.o. z Przemyśla   

- Relikwie św. Antoniego - mają umocnić więź wiernych ze swoim Patronem, mają wpłynąć na ożywienie i rozszerzenie Jego kultu w naszej Parafii, w naszym kościele parafialnym. W najbliższym czasie chcemy oddawać cześć swojemu Patronowi przez ucałowanie relikwiarza z cząstką relikwii świętego Antoniego po Eucharystiach sprawowanych przez Jego wstawiennictwo! ! W dniu 13 czerwca br. przypadnie 890 lat od śmierci św. Antoniego (zmarł w roku 1231 w Padwie we Włoszech). Wszystkich chętnych Parafian zachęcam do złożenia ofiary na ten szczytny cel! Bóg zapłać! 


Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela  , Gość Niedzielny !


Dziękuję Parafianom i Wszystkim  przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech nam wszystkim Pan błogosławi!


                     ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz 

…………………………………………………………………………KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO - 

Santander Bank Polska S.A. : 

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710