The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2021.02.14

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_relikwiarz.jpeg

Przeżywamy  VI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego! W następną niedzielę ofiary, które złożymy na tacę są naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszej świątyni! Bóg zapłać! 

W środę 17 lutego br. - ŚRODA POPIELCOWA ! Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 oraz 18.00! Na Mszach św. - posypanie głów popiołem na znak rozpoczęcia Wielkiego Postu. Jest to symbol rozpoczęcia i podjęcia pokuty za grzechy ludzkości! Od Środy Popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. 

 

W Środę Popielcową przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu przez wszystkich w przedziale wieku 18-60 lat! 

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja; jest to Dzień Solidarności z Kapłanami – Seniorami. Taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów! 

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – po Mszy św. o godz. 18.00! 

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać! 

W zbliżającym się okresie wielkopostnym składamy jałmużną postną – ofiar za udzielone dyspenzy w ciągu roku! 

DZIECI KOMUNIJNE – zapraszam na spotkania – Msze św. do kościoła według następującego porządku: w poniedziałek na godz. 16.30 – dzieci z klas

 3a i 3b; natomiast we wtorek na godz.16.30 z klas 3c i 3d /spotkania te odbędą się z zachowaniem przepisów sanitarnych związanych z pandemią /

BIERZMOWANIE – Młodzież z Grupy  Młodszej /7 klasa/ przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie formacyjne w poniedziałek po Mszy św. wieczornej na godz. 18.45 , natomiast Młodzież z Grupy Starszej zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej na godz. 18.45 ! Obecność obowiązkowa! 

Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski , Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej , zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID -19 o oddawanie osocza.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej ! Bóg Wam zapłać za piękną i odpowiedzialną postawę – za składane w tym trudnym czasie dla nas wszystkich – ofiary przekazywane na konto parafii. Bóg zapłać!

Przypominamy , że począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu ustalono wraz z Radą Parafialną o ofierze w wysokości 60 zł na rok od każdej rodziny naszej Parafii na rzecz sprzątania naszej świątyni! Zwracam się z uprzejmą prośbą do Rodzin naszej Parafii o wpłatę na ten szczytny cel! Bóg zapłać!

Już w niedługim czasie nasza Wspólnota Parafialna otrzyma Relikwiarz św. Antoniego z Padwy  wykonany przez Firmę ARTBRASS Sp. z o.o. z Przemyśla   

- Relikwie św. Antoniego - mają umocnić więź wiernych ze swoim Patronem, mają wpłynąć na ożywienie i rozszerzenie Jego kultu w naszej Parafii, w naszym kościele parafialnym. W najbliższym czasie chcemy oddawać cześć swojemu Patronowi przez ucałowanie relikwiarza z cząstką relikwii świętego Antoniego po Eucharystiach sprawowanych przez Jego wstawiennictwo! ! W dniu 13 czerwca br. przypadnie 890 lat od śmierci św. Antoniego (zmarł w roku 1231 w Padwie we Włoszech). Wszystkich chętnych Parafian zachęcam do złożenia ofiary na ten szczytny cel! Bóg zapłać! 

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela  , Gość Niedzielny !

Dziękuję Parafianom i Wszystkim  przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech nam wszystkim Pan błogosławi!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz 

…………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO - 

Santander Bank Polska S.A. : 

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710