Intencje mszalne 2021.01.17

Przeżywamy  II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego! Ofiary złożone dzisiaj na tacę są naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszej świątyni! Bóg zapłać!

Wsparcie dla Chorwacji. Jak wiemy - 29 grudnia ub. r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazał 100 tys. złotych, ale potrzeby są zdecydowanie większe. W związku z tym niedziela 24 stycznia br. będzie w Polsce „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, po każdej Mszy Świętej przeprowadzona będzie  zbiórka do puszek na ten cel.Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zebrane środki będą  przekazane  na konto Caritas Diecezjalnej z dopiskiem CHORWACJA.

Drodzy Parafianie! Istnieje  również możliwość  przyłączenia się do akcji, przekazując środki bezpośrednio do Caritas Polska:

- wysyłając SMS o treści CHORWACJA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł),

- dokonując wpłaty przez stronę www.caritas.pl,

- wpłacając dowolną kwotę na konto nr 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem CHORWACJA.

W przyszłą niedzielę 24 stycznia – Kościół powszechny będzie celebrował już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego! Ojciec Święty Franciszek wzywa w liście apostolskim , abyśmy oddawali cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana.

W poniedziałek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan!

W piątek 22 stycznia – XXXV rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty!

W czwartek 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia Dzień Dziadka! Pamiętajmy w modlitwie , składajmy życzenia a tym wszystkim, których Bóg powołał do wieczności wypraszajmy miłosierdzie Boże!

"Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej ! Przypominamy , że począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu ustalono wraz z Radą Parafialną o ofierze w wysokości 60 zł na rok od każdej rodziny naszej Parafii na rzecz sprzątania naszej świątyni! Zwracam się z uprzejmą prośbą do Rodzin naszej Parafii o wpłatę na ten szczytny cel! Bóg zapłać!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim  przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych. Niech Pan nam błogosławi i strzeże!

…………………………………………………………………………