Ogłoszenia parafialne 2021.01.10

b_150_100_16777215_00_images_kolenda1.jpg

Przeżywamy  Niedzielę Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego!

W piątek 15 stycznia dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem , a Maryja otacza opieką.

W przyszłą niedzielę – trzecią niedzielę stycznia – ofiary, które złożymy na tacę będą naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszej świątyni! Bóg zapłać!

"Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza.

Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej ! Przypominamy , że począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu ustalono wraz z Radą Parafialną o ofierze w wysokości 60 zł na rok od każdej rodziny naszej Parafii na rzecz sprzątania naszej świątyni! Zwracam się z uprzejmą prośbą do Rodzin naszej Parafii o wpłatę na ten szczytny cel! Bóg zapłać!

Plan spotkań kolędowych na czas trwającej pandemii w naszej Wspólnocie Parafialnej na najbliższy tydzień został wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony na stronie internetowej Parafii! Będą to spotkania w ciągu tygodnia w dni powszednie na Mszy św. o godz.18.00 – serdecznie zapraszam !

Istnieje możliwość zaproszenia kapłana na wizytę duszpasterską do swojego domu z zachowaniem rygorów sanitarnych. Dotyczy to jednak szczególnych przypadków, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania czy odwiedziny osoby niepełnosprawnej na wyraźne zaproszenie przez wiernych i nie tylko!

PLAN SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH W KOŚCIELE  – ZAPRASZAM PARAFIAN DO WSPÓLNEJ MODLITWY W WASZEJ INTENCJI:

- 11.01.2021(Pn) – ul. ROBOTNICZA, PIŁSUDSKIEGO, HUSARSKA, RYCERSKA

- 12.01.2021(Wt) – ul.  CZEREŚNIOWA, MORELOWA, GRONOWA, ŁĄKOWA, ZIELONA, DZIAŁKOWA ORAZ PODGÓRNA

- 13.01.2021 (Śr) – ul. DOJAZDOWA, KOKOSOWA,POLNA,  STRUMYKOWA ORAZ ŹRÓDLANA

- 14.01.2021 (Czw) – ul. LAWENDOWA, MALINOWA, WIŚNIOWA,  HANDLOWA,

- 15.01.2021 (Pt) – ul. KOLISTA, OGRODNICZA, HETMAŃSKA

- 16.01.2021 (So) – ul. SZEWSKA, TURYSTYCZNA

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela  , Gość Niedzielny !

Dziękuję Parafianom i Wszystkim  przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych. Niech Pan nam błogosławi i strzeże!

…………………………………………………………………………