The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2020.12.20

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_bozenarodzenieok.jpg

Dzisiaj IV Niedziela Adwentu! 

Diecezjalne rekolekcje adwentowe wygłosi ks. Prof. Andrzej Draguła w dniach 20-23 grudnia. Temat rekolekcji – "Wierzę w Kościół". Transmisje Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi transmitowane będą na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski z gorzowskiego kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski w niedzielę o godz. 10.30 i od poniedziałku do środy o godz. 19.00!

 

Poświęcone opłatki na stół wigilijny, możemy  nabyć przed i po każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie  do Wieczerzy Wigilijnej ! 

Dzisiejsze ofiary, które złożyliśmy na tacę są naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszej świątyni! Bóg zapłać! 

Od poniedziałku do środy Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryji Pannie o godz. 18.00! 

W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego – prosimy o zachowanie tradycyjnego postu.

Na pamiątkę gwiazdy betlejemskiej, o której mówi św. Mateusz, a którą ujrzeli Mędrcy „bardzo się uradowali” w Polsce rozpoczyna się uroczysta Wieczerza Wigilijna, gdy ukaże się pierwsza gwiazda na niebie. Wieczerza ma charakter religijny . Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalamy swiecę, czytamy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, dzielimy się opłatkiem, wspólnie śpiewamy kolędy, darujemy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom! 

Pasterki
- o godz. 21.00 - + Dorota Pluta 

- o godz. 22.30 - +Bogusława(ona) +Czesław Kempa i za zmarłych  z rodziny 

- o godz. 24.00 – W intencji całej naszej Parafii 

Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka.

W piątek   25 grudnia -  Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. o godz. 10.30, 12.00, 18.00. ( nie ma Mszy św. o godz. 8.00)

W czwartek 26 grudnia - II dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana 

Msze św. o godz. 8.00, 10.30, 12.00, 18.00.

Najbliższy czas będzie Drodzy Parafianie wciąż naznaczony stanem pandemii w naszym kraju i życie będzie się toczyć w naszych domach. Odkrywajmy swoje rodziny i domy jako Kościoły domowe. To do nich chce przychodzić sam Jezus. Zwykle po Bożym Narodzeniu księża wyruszali z wizytą duszpasterską "kolędą". W tym roku wizyta duszpasterska będzie inna, będzie miała zmienioną formułę. Spotkania kolędowe odbędą się w kościele, na które zaproszę Parafian poszczególnych ulic bądz rejonów Parafii! To będzie w myśl hasła roku duszpasterskiego "Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy" spotkanie na Eucharystii a po niej spotkanie z Parafianami 

Istnieje możliwość zaproszenia kapłana na wizytę duszpasterską do swojego domu z zachowaniem rygorów sanitarnych. Dotyczy to jednak szczególnych przypadków, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania czy odwiedziny osoby niepełnosprawnej na wyraźne zaproszenie przez wiernych.

"Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza.

Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej ! Przypominamy , że począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu ustalono wraz z Radą Parafialną o ofierze w wysokości 60 zł na rok od każdej rodziny naszej Parafii na rzecz sprzątania naszej świątyni! Zwracam się z uprzejmą prośbą do Rodzin naszej Parafii o wpłatę na ten szczytny cel! Bóg zapłać! 

Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć Świece Caritas przygotowane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  : mała – 6 zł , duża – 15 zł ! 

Parafialny Zespół Caritas od zeszłej niedzieli wystawił kosz na żywność, która zostanie przekazana osobom w trudnej sytuacji materialnej.Za wszelki dar serca Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy  za przekazane dotychczas produkty podczas zbiórki żywności ! Bóg zapłać! 

Pragnę serdecznie podziękować za podarowanie choinek do naszego kościoła na święta. Podziękowanie kieruję jak co roku do Państwa Łucji i Wojciecha Okoniewskich z ul. Polnej – Bóg zapłać! – a zarazem zachęcam Naszych Drogich Parafian   i nie tylko Parafian do samodzielnego wybierania choinek na plantacji w Przylepie przy ul. Źródlanej! 

Polecamy  prasę katolicką : tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim  przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych. Niech Pan nam błogosławi i strzeże! 

Bóg zapłać za uczestniczenie – tym wszystkim , którzy w swoich domach w sposób duchowy mimo trwającej pandemii trwają na modlitwie 

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

 

……………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO - 

Santander Bank Polska S.A. : 

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710