Ogłoszenia parafialne 2020.12.13

" Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy"

Trwa Adwent i Nowy Rok Liturgiczny w tym trudnym czasie pandemii. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Adwent jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania!  Niech ta dzisiejsza niedziela będzie też rozpoczęciem rekolekcji w naszych sercach , naszych rodzinach , poświęćmy oprócz niedzieli 2  dni na modlitwę podczas Mszy św. w tygodniu i ofiarujmy komunię rekolekcyjną w pewnej  intencji !  Niech tegoroczną intencją modlitwy rodzinnej i osobistej w naszych domach na czas Adwentu bedzie prośba o ustanie pandemii i moc ducha dla wszystkich zmagających się z jej skutkami!

Zachęcam wiernych do spowiedzi adwentowej!

Ogólnopolskie rekolekcje adwentowe w TVP ! Bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej, wygłosi rekolekcje adwentowe, które w dniach 9-11 grudnia br. będą emitowane na antenie TVP3 w paśmie ogólnopolskim o godzinie 20.30.

Ta dzisiejsza III Niedziela Adwentu – Dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Ofiary , które złożymy na tacę są przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze! Bóg zapłać!

W przyszłą III niedzielę grudnia (20 grudnia br.) a IV Niedzielę Adwentu ofiary, które złożymy na tacę są naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszej świątyni! Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Od poniedziałku do piątku Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryji Pannie o godz. 18.00! Możemy przynieść ze sobą lampiony – niech to będzie wyraz naszego oczekiwania na przyjście naszego Pana !

"Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza.

Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności”. Udział w akcji polega na postawieniu w oknie 13 grudnia o godzinie 19:30 zapalonej świecy. Jest to nawiązanie do historycznych gestów św. Jana Pawła II i Ronalda Raegana, prezydenta USA, którzy 13 grudnia 1981 r. w taki sposób – w Pałacu Apostolskim i w Białym Domu – wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce. Akcję promuje Instytut Pamięci Narodowej przy wsparciu abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny, możemy  nabyć przed i po każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie.Wiemy , że pośród nas są osoby samotne, starsze, które nie wychodzą z domów – zatroszczmy się o nie , aby w tym trudnym czasie do każdej z nich dotarł opłatek na stół wigilijny ... Ofiary, które złożymy za opłatki będą przeznaczone na dalsze inwestycje w naszym kościele na potrzeby naszej świątyni, parafii! Bóg zapłać!

Od nowego roku liturgicznego , który rozpoczęliśmy wraz z I Niedzielą Adwentu ustaliliśmy  wraz z Radą Parafialną o ofierze w wysokości 60 zł na rok od każdej rodziny naszej Parafii na rzecz sprzątania naszej świątyni. Zwracam się z uprzejmą prośbą kto utożsamia się z naszą Parafią i komu zależy by nasz Dom Modlitwy był czysty i piękny o wpłatę na ten szczytny cel! Bóg zapłać!

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!

Pragnę serdecznie podziękować Panu Marcinowi Wiśniewskiemu z firmy Marwis za podarowanie urządzeń dezynfekujących do naszego kościoła ! Bóg zapłać!

Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć Świece Caritas przygotowane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  : mała – 6 zł , duża – 15 zł !

Parafialny Zespół Caritas od zeszłej niedzieli wystawił kosz na żywność, która zostanie przekazana osobom w trudnej sytuacji materialnej.Za wszelki dar serca Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy  za przekazane dotychczas produkty podczas zbiórki żywności ! Bóg zapłać!

Chorych z naszej Parafii przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzę na zaproszenie w środę od godzin porannych od godz.9.00! Można zgłaszać chorych w zakrystii bądź telefonicznie!

We wtorek - 15 grudnia w godzinach popołudniowych zapraszam chętnych do pomocy przy choinkach! A po wieczornej Mszy św. w środę do strojenia choinek w naszym kościele!

Już dzisiaj pragnę serdecznie podziękować za podarowanie choinek do naszego kościoła na święta. Podziękowanie kieruję jak co roku do Państwa Łucji i Wojciecha Okoniewskich z ul. Polnej – Bóg zapłać! – a zarazem zachęcam Naszych Drogich Parafian   i nie tylko Parafian do samodzielnego wybierania choinek na plantacji w Przylepie przy ul. Źródlanej!

W sobotę 19 grudnia postawimy szopkę od godzin porannych około godz. 9.00! Chętnych serdecznie zapraszam!

Polecamy  prasę katolicką : tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim  przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych. Niech Jezus Chrystus króluje w naszych sercach, w naszych rodzinach!  Niech Pan błogosławi i strzeże!

………………………………………………………………………………