The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2020.12.06

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Rozpoczął się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny w tym trudnym czasie pandemii. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Adwent jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania!  Niech tegoroczną intencją modlitwy rodzinnej i osobistej w naszych domach na czas Adwentu bedzie prośba o ustanie pandemii i moc ducha dla wszystkich zmagających się z jej skutkami!

Od poniedziałku do piątku Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryji Pannie o godz. 18.00! Możemy przynieść ze sobą lampiony – niech to będzie wyraz naszego oczekiwania na przyjście naszego Pana!

 

We wtorek przeżywamy w Kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam!

W przyszłą niedzielę – III Niedzielę Adwentu – Dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Ofiary , które złożymy na tacę są przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze! Bóg zapłać! 

Zachęcam wiernych do spowiedzi adwentowej! 

W Parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze odbędzie się przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla Dorosłych ! Zainteresowanych serdecznie zapraszam! Pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie się  11 grudnia (piątek) br. o godz. 19.00 w salce na plebanii! Szczegóły odnośnie przygotowania do bierzmowania na stronie internetowej Parafii oraz na ogłoszeniach na tablicy przed wejściem do kościoła! 

Zeszłej niedzieli zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będziemy mogli nabyć przed i po każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie. Wiemy , że pośród nas są osoby samotne, starsze, które nie wychodzą z domów – zatroszczmy się o nie , aby w tym trudnym czasie do każdej z nich dotarł opłatek na stół wigilijny ... Ofiary, które złożymy za opłatki będą przeznaczone na dalsze inwestycje w naszym kościele na potrzeby naszej świątyni, parafii! Bóg zapłać! 

Do odwołania zawieszamy wszelkie spotkania w grupach parafialnych – scholi, ministrantów i lektorów, kandydatów do bierzmowania i wszystkich dorosłych. Pozostaje nam modlitwa w kościele na Mszy św. i nabożeństwach oraz modlitwa w domach. 

Po spotkaniu  z Radą Parafialną padła propozycja ....,że od nowego roku liturgicznego, który rozpoczynamy dzisiaj w I Niedzielę Adwentu ofiara na sprzątanie naszej świątyni wyniesie na rok 60 zł od każdej rodziny naszej Parafii – zwracam sie z uprzejmą prośbą do Wszystkich Parafian o to -  kto utożsamia się z naszą Wspólnotą , i komu zależy na tym by nasze miejsce  modlitwy było czyste i piękne o ofiarę na ten cel : wpłatę można dokonać na konto naszej  Parafii, można też kopertę z ofiarą  złożyć do skrzynki przy wejściu do naszego kościoła albo też złożyć na tacę(z podpisaniem z imienia i nazwiska ;adres) . Bóg zapłać  za zrozumienie  w trosce o nasz Dom Modlitwy !

Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej ! Pragnę serdecznie podziękować Naszym Drogim Parafianom, którzy rozumieją potrzeby naszej świątyni i składają ofiary na kwiaty, na sprzątanie!  Bóg zapłać!

Od tej I Niedzieli Adwentu  przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć Świece Caritas przygotowane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  : mała – 6 zł , duża – 15 zł ! 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych. Niech Jezus Chrystus króluje w naszych sercach, w naszych rodzinach!  Niech Pan błogosławi i strzeże! 

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz