The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2020.11.29

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania. Radośnie w tym czasie ...to za dużo powiedziane....Przyszło nam żyć w tym trudnym czasie pandemii. Dotyka nas mocno , kiedy wokoło słyszymy o obostrzeniach, zaleceniach, przestrogach o odpowiedzialności za życie. Ten czas Adwentu niech będzie dla nas czasem oczyszczenia naszych dusz i serc ....przygotowaniem do przyjścia Zbawiciela!Niech tegoroczną intencją modlitwy rodzinnej i osobistej w naszych domach na czas Adwentu bedzie prośba o ustanie pandemii i moc ducha dla wszystkich zmagających się z jej skutkami! 

 

Od poniedziałku do piątku Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryji Pannie o godz. 18.00! Możemy przynieść ze sobą lampiony – niech to będzie wyraz naszego oczekiwania na przyjście naszego Pana !

Wszyscy mieliśmy nadzieję , że Adwent przeżyjemy jak zwykle. Jednak sytuacja związana z trwającą pandemią pokazuje, że nie będzie normalnie, że prawdopodobnie dzieci nie będą przychodzić do parafialnego kościoła na spotkanie roratnie. Jest propozycja : na stronie internetowej roraty.malygosc.pl będzie codzienna transmisja Mszy św. roratniej z jednej parafii archidiecezji katowickiej. Proszę Kochanych Rodziców by w domu stworzyli atmosferę Adwentu, by w miarę możliwości razem z dziećmi obecni domownicy uczestniczyli w transmitowanej Mszy św., by dzieci zapalały swoje lampiony, by wszyscy razem się modlili.  Niech Bóg błogosławi naszym zamiarom! 

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca! Zachęcam do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi! 

W czwartek przed Mszą św. od godz. 17.00 czuwanie modlitewne i różaniec w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne – I czwartek miesiąca! Okazja do wspólnej modlitwy i do spowiedzi już od godz. 17.00! 

W I piątek miesiąca – okazja do skorzystania ze spowiedzi przy wystawionym Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00!

W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 – zmiana Tajemnic  Różańcowych i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryji! 

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć przed i po każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie.Wiemy , że pośród nas są osoby samotne, starsze, które nie wychodzą z domów – zatroszczmy się o nie , aby w tym trudnym czasie do każdej z nich dotarł opłatek na stół wigilijny ... Ofiary, które złożymy za opłatki będą przeznaczone na dalsze inwestycje w naszym kościele na potrzeby naszej świątyni, parafii! Bóg zapłać! 

Przypominamy, że zgodnie z najnowszymi normami sanitarnymi obowiązujący limit osób, które mogą gromadzić się w kościołach, to maksymalnie 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m i zachowaniu obowiązku zasłaniania nosa i ust. W naszym kościele może znajdować się 45 osób!  Normy te obowiązują do tej niedzieli ...co dalej zobaczymy ....

Do odwołania zawieszamy wszelkie spotkania w grupach parafialnych – scholi, ministrantów i lektorów, kandydatów do bierzmowania i wszystkich dorosłych. Pozostaje nam modlitwa w kościele na Mszy św. i nabożeństwach oraz modlitwa w domach. 

Po spotkaniu  z Radą Parafialną padła propozycja ....,że od nowego roku liturgicznego, który rozpoczynamy dzisiaj w I Niedzielę Adwentu ofiara na sprzątanie naszej świątyni wyniesie na rok 60 zł od każdej rodziny naszej Parafii – zwracam sie z uprzejmą prośbą do Wszystkich Parafian o to -  kto utożsamia się z naszą Wspólnotą , i komu zależy na tym by nasze miejsce  modlitwy było czyste i piękne o ofiarę na ten cel : wpłatę można dokonać na konto naszej  Parafii, można też kopertę z ofiarą  złożyć do skrzynki przy wejściu do naszego kościoła albo też złożyć na tacę(z podpisaniem z imienia i nazwiska ;adres) . Bóg zapłać  za zrozumienie  w trosce o nasz Dom Modlitwy !

Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej ! Pragnę serdecznie podziękować Naszym Drogim Parafianom, którzy rozumieją potrzeby naszej świątyni i składają ofiary na kwiaty, na sprzątanie!  Bóg zapłać!

Od tej I Niedzieli Adwentu  przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć Świece Caritas przygotowane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  : mała – 6 zł , duża – 15 zł ! 

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kosciołowi katolickiemu na Wschodzie! 

Polecamy  prasę katolicką : tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny!

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych. Niech Jezus Chrystus króluje w naszych sercach, w naszych rodzinach!  

Zawierzam naszą Parafię Bożej Opatrzności i niech św. Antoni  wyprasza nam potrzebne łaski w tym trudnym czasie epidemii!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz 

………………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO - 

Santander Bank Polska S.A. : 

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710