Ogłoszenia parafialne 2020.05.31

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Św.!Kończy się Okres Wielkanocny , ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do Uroczystości Najświętszej Trójcy! Niech Duch Święty namaszcza nasze serca , abyśmy kroczyli drogami Bożymi idąc przez nasze codzienne życie!

Uroczystość Zesłania Ducha Św. jest misyjnym Dniem Chorych, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Zachęcam wszystkich chorych parafian do modlitwy i ofiar w intencji misjonarzy!

Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Jezusowemu – nabożeństwa czerwcowe – w niedzielę o godz. 17.30 a w dni powszednie – po Mszy św. o godz. 18.00!

Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć wielkanocną świecę, a przez to wesprzeć działania Caritas.  Ofiary z dystrybucji świec przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom w Rwandzie!

Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo Majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny  o godz. 17.15 w naszym kościele!

W poniedziałek święto Najśw. Maryi Panny , Matki Kościoła.! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam!

Serdecznie zapraszam Rodziców dzieci komunijnych z klas III na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej na godz. 18.30!

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej!

W tym tygodniu I czwartek, piątek I sobota miesiąca:

- czwartek – przed Mszą św. od godz. 17.00 czuwanie modlitewne - różaniec w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne – możliwość spowiedzi od godz. 17.00

- piątek – spowiedź od godz. 17.00

- sobota – na Mszy św. o godz. 18.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca oraz nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP!

Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam!

W naszym dekanacie w Parafii Ducha Św. w Zielonej Górze dnia 5 czerwca br. rozpocznie się  KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI . Spotkania w dniach: 5,6,7 oraz 12,13,14 czerwca br. będą odbywały się o godz.20.30 w kościele! Chętnych serdecznie zapraszamy!

W dniach 5-6 czerwca 2020 r. do jasnogórskiego sanktuarium jak co roku przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Jak to zrobią, gdy ograniczenia związane z  epidemią nie pozwalają na tak liczne zgromadzenia? Stawią sią przed tronem Matki Bożej sercem. Zapraszamy na wyjątkową VIII Duchową Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę.

W sobotę będzie się można łączyć duchowo podczas Eucharystii dzięki transmisji z Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 13.30 również w TV TRWAM!

Bp Tadeusz Lityński, na prośbę wicemarszałka województwa lubuskiego Stanisława Tomczyszyna, przyłącza się do akcji wspierania lokalnych producentów żywności w trudnym czasie pandemii. Zachęca się  zatem wiernych do kupowania zdrowych i smacznych produktów od regionalnych – lubuskich i dolnośląskich – przedsiębiorców, również tych, którzy prowadzą sprzedaż na targowiskach!

Dziękuję Wam Parafianie ! Bóg zapłać Wam za Wasze trwanie przy Chrystusie w swoich domowych kościołach, za Waszą troskę, za Waszą modlitwę!

Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół. Dziękuję wszystkim, którzy składają swoje ofiary na utrzymanie naszej świątyni: wrzucając je do skarbony lub wpłacając na konto parafii. Bóg zapłać!

Życzę Błogosławionego Tygodnia !

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzę wielu łask Bożych!

Dzieciom i młodzieży wytrwałej nauki w domu !

Zawierzam naszą Parafię nasze Rodziny Bożej Opatrzności i św. Antoniemu, który nam patronuje!

………………………………………………………………………………