The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2020.04.05

Drukuj

 

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Przeżywamy w dniu dzisiejszym Niedzielę Palmową Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa! 

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w całej Polsce zachodzi konieczność podjęcia odpowiednich środków ostrożności. Zachęcam wszystkich Wiernych do przestrzegania zaleceń wydawanych przez władze publiczne. 

 

Zachęcam Wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy o ustanie epidemii oraz do wzajemnej troski o krewnych i sąsiadów ! We wszystkich Parafiach kapłani i osoby konsekrowane o godz.20.30 podejmują modlitwę różańcową w kościołach  bez udziału wiernych, ale w łącznosci z nimi! Świątynia jest miejscem prawdy. W tym czasie ograniczeń uczyńmy swiątynią nasze mieszkania. Niech nasze rodziny jednoczą sie na modlitwie i uczą się żyć w obecności Boga. Bez żywej jedności z Bogiem wszystkie nasze zajecia stają się cięzkim obowiązkiem i pozbawione są ciepła miłości. Trwajmy w Panu na modlitwie W NASZYCH DOMACH , W NASZYCH RODZINACH! 

ZOSTAŃ W DOMU ! CHROŃ SIEBIE I INNYCH! 

W naszej Parafii nadal odprawiane bedą Msze święte wg przyjętego porządku ; wiemy , że zgromadzenia wiernych nie moga jednak przekraczać liczby 5 osób/pierwszeństwo osób, które zamówiły intencje!/ Kancelaria parafialna na ten czas nieczynna! Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny w sprawach ważnych! 

W niedzielę w godzinach 13.00 – 14.00 będzie co kwadrans możliwość przyjęcia Komunii Świętej poza Mszą św; osoby.które są w stanie łaski uświęcającej i pragną przyjąć Komunię będą mieli w tym czasie taką możliwość! 

SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA – Pragnę poinformować Drogich Parafian, że ze względu na ten szczególny czas - stan epidemii - Spowiedź Parafialna będzie zorganizowana po ustaniu stanu zagrożenia epidemii ! W tym czasie ograniczeń uczyńmy świątynią nasze mieszkania. 

Przypominam, że na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym jest czas do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca 2020 roku). Dlatego proszę, aby wziąść  pod uwagę możliwości parafii oraz zdrowie szafarzy sakramentu pokuty i roztropnie zaplanować przystępowanie do spowiedzi i jeśli to możliwe przystąpić  do niej w czasie późniejszym.

Korzystajmy z daru odpustów. Stolica Apostolska wiernym dotkniętym chorobą zakaźną spowodowaną koronawirusem, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim tym, którzy w jakimkolwiek charakterze, także poprzez modlitwę, opiekują się nimi, udziela daru specjalnych odpustów 

(Dekret Penitencjarii Apostolskiej odnośnie przyznania specjalnych odpustów dla wiernych w obecnej sytuacji pandemii, z dnia 20 marca 2020 roku – został zamieszczony na stronie internetowej naszej Parafii)

SZCZYT LITURGI CAŁEGO ROKU STANOWIĄ TRZY ŚWIĘTE DNI: 

Celebracje Triduum Paschalnego pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego sprawowane w kościele seminaryjnym w Paradyżu transmitowane będą o godz. 19.00 przez TVP 3 Gorzów Wielkopolski i Radio Zachód.  Zachęcam wszystkich Wiernych do duchowego przeżycia tego świętego czasu pozostając w swoich domach ! W tym czasie ograniczeń uczyńmy świątynią nasze domy, nasze mieszkania- Niech nasze rodziny jednoczą się na modlitwie i uczą się żyć w obecności Boga ! 

Na podstawie dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 25 marca br., ze względu na stan epidemii i obowiązujące do 11 kwietnia br. zarządzenia władz cywilnych obrzędy Wielkiego Tygodnia sprawowane będą bez udziału ludu (na ten czas kościół pozostanie zamknięty), a jedynie z wyznaczonymi imiennie posługującymi których liczba nie przekroczy 5 osób. Rozporządzenia te mogą ulec zmianie w zależności od sytuacji i obowiązującego prawa cywilnego. 

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. 

 Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. 

WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu. 

Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00, składa się z trzech części:

liturgii słowa, adoracji Krzyża i Komunii św. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. 

WIELKA SOBOTA - Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o 19.00. Składa się z czterech części:  Liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej i  Mszy św. Paschalnej. 

W każdej rodzinie w tym dniu przygotowujemy pokarmy do poświęcenia. Tegoroczne śniadanie wielkanocne, spożywane w czasie epidemii, będzie miało wyjątkowy charakter. Zachęcam, aby w rodzinach wykorzystać ten czas do odprawienia krótkiej liturgii domowej. Tradycyjną święconkę stanowić będą pokarmy pobłogosławione podczas śniadania wielkanocnego  przez prowadzącego modlitwę w naszych rodzinach w Niedzielę - Dzień Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa!/tekst liturgii domowej oraz modlitwy został zamieszczony na stronie internetowej/

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00, pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego, o godz. 10.30, 12.00 i o 18.00 z udziałem wiernych do liczby 5 osób  (pierwszeństwo tych, którzy zamówili intencje Mszy św.) -  Jeśli nie zmieni się dotychczasowy stan rzeczy, Msze św. odprawiamy  według ustalonego porządku z zachowaniem aktualnych rozporządzeń na czas stanu epidemii.

II Dzień Świąt Wielkanocy Msze św. według porządku niedzielnego -  8.00, 10.30, 12.00, 18.00! Jeśli nie zmieni się dotychczasowy stan rzeczy, Msze św. odprawiamy  według ustalonego porządku z zachowaniem aktualnych rozporządzeń na czas stanu epidemii.

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela  , Gość Niedzielny -wydanie tylko internetowo !

Panie pobłogosław świat, daj zdrowie ciałom i pocieszenie

 sercom. Chcesz bysmy się nie lękali. Ale nasza wiara jest

 słaba i boimy się. Ale Ty, Panie, nie zostawiaj nas na łasce

burzy. Panie błogosław Nam wszystkim!