The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2020.03.29

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

W dniu dzisiejszym przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu  w ciągu roku liturgicznego! W związku z ogłoszeniem w całej Polsce stanu zagrożenia epidemicznego zachodzi konieczność podjęcia odpowiednich środków ostrożności. Jeszcze raz zachęcam wszystkich wiernych do przestrzegania zaleceń wydawanych w tej materii przez władze publiczne. 

 

Zachęcam Wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy o ustanie epidemii oraz do wzajemnej troski o krewnych i sąsiadów ! We wszystkich Parafiach kapłani i osoby konsekrowane o godz.20.30 podejmują modlitwę różańcową w kościołach  bez udziału wiernych, ale w łączności z nimi! Świątynia jest miejscem prawdy. W tym czasie ograniczeń uczyńmy świątynią nasze mieszkania. Niech nasze rodziny jednoczą sie na modlitwie i uczą się żyć w obecności Boga. Bez żywej jedności z Bogiem wszystkie nasze zajecia stają się ciężkim obowiązkiem i pozbawione są ciepła miłości. Trwajmy w Panu na modlitwie! 

W naszej Parafii nadal odprawiane będą Msze święte wg przyjętego porządku ; wiemy , że zgromadzenia wiernych nie mogą jednak przekraczać liczby 5 osób!Pierwszeństwo dla osób , które zamówiły intencje Mszy świętej!  Kancelaria parafialna na ten czas nieczynna! Proszę, aby wszelkie sprawy załatwiać telefonicznie , a ewentualne osobiste wizyty wcześniej umówić! 

W niedzielę w godzinach 13.00 – 14.00 będzie co kwadrans możliwość przyjęcia Komunii Świętej poza Mszą św; osoby.które są w stanie łaski uświęcającej i pragną przyjąć Komunię będą mieli w tym czasie taką możliwość!

Chorych naszej Parafii w związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych odwiedzę w terminie późniejszym w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich! Trwajmy na modlitwie w Panu! 

Rekolekcje Wielkopostne dla naszej Parafii  zostały odwołane! Ze względu na odwołanie parafialnych rekolekcji wielkopostnych zapraszamy na Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne w dniach 30 marca – 1 kwietnia br. o godz.19.00. Rekolekcje wygłoszą : ks. Grzegorz Cyran, ks. Robert Patro , ks. Waldemar Kostrzewski !

Zarządzenie dotyczące posług duszpasterskich podczas epidemii!!!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE 

1.  Biernacki Kamil, stanu wolnego, zamieszkały ul. Zachodnia  w Świebodzinie oraz Gawluk Alina, stanu wolnego , zamieszkała, ul. Przylep-Solidarności  w Zielonej Górze

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!/ZAPOWIEDŹ NR 2/

Zarządzenie dotyczące organizacji I Komunii Świętej w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Uroczystości pierwszokomunijne zwyczajowo organizowane są w maju. Na chwilę obecną jest za wcześnie, aby podejmować jakiekolwiek decyzje w tej sprawie (np. o ich odwołaniu czy przesunięciu na wrzesień). Uzależnione one będą przede wszystkim od zarządzeń władz państwowych i wynikać będą z troski o dobro i bezpieczeństwo dzieci oraz ich rodzin. Wydaje się zasadnym, aby z decyzją poczekać do powrotu dzieci do szkół. Sytuacja jest nadzwyczajna, stąd wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia, cierpliwości a zarazem gotowości na każdy scenariusz