The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2019.11.24

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.pngW dniu dzisiejszym przeżywamy XXXIV Niedzielę Zwykłą – ostatnia w roku liturgicznym – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Modlimy się w intencji Seminarium! Bóg zapłać za ofiary, które złożyliśmy na tacę w dniu dzisiejszym na nasze Seminarium Duchowne! Można również po Mszy św. oraz w Kancelarii Parafialnej nabyć "cegiełki", które posłużą do złożenia ofiar na koronę dla Matki Bożej Paradyskiej . Wysokość ofiary zależy od woli ofiarodawcy! 

 

Dzień dzisiejszy to święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży! 

Młodzież , która rozpoczęła przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (grupa młodsza ) oraz młodzież z grupy starszej  zapraszam na spotkanie formacyjne do naszego kościoła we czwartek 5 grudnia  na godz.18.30 po Mszy św.!  Obecność obowiązkowa! To spotkanie Młodzi Młodym poprowadzi  Wspólnota Oikos Berit. Temat : "Na gałęzi szukam więzi"- to będzie coś o postawie Zacheusza! 

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki. W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii. 

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Na przełomie roku odbędzie się kolejne Europejski Spotkanie Młodych Taize. Tym razem miejscem pielgrzymki jest Wrocław. Wiek uczestników 17-35 lat. Koszt uczestnictwa 240 zł plus koszt podróży. Zapisy do końca listopada. Natomiast 26 listopada w parafii pw. Ducha Świętego o godz. 18.00 Mszą św. rozpocznie się spotkanie z bratem Maciejem ze Wspólnoty z Taize, który przybliży idee Wspólnoty i zaprosi do wyjazdu do Wrocławia. Zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu zapraszamy do kontaktu z ks. Danielem Geppertem (502 452 401) z parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze! 

Dnia 7 grudnia br. w Grodowcu odbędzie się Adwentowy Wieczór Młodych pod hasłem "Eucharystia daje życie". Bedzie to czas spotkania i modlitewnego czuwania młodzieży naszej diecezji przed świętami Bożego Narodzenia. Wyjazd z Parafii św. Józefa w Zielonej Górze. Koszt to 35 zł od osoby!

PLAN ADWENTOWEGO WIECZORU MŁODYCH: 

18.00 – Eucharystia 

19.00 – Agapa 

19.45 – Katecheza i świadectwo 

20.15 – Adoracja Najświetszego Sakramentu i Apel Jasnogórski

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:Niedziela , Gość Niedzielny ! 

Za tydzień I Niedziela Adwentu – Nowy Rok Liturgiczny. 

Pragnę serdecznie podziękować Naszym Drogim Parafianom, którzy rozumieją potrzeby naszej świątyni i składają ofiary na kwiaty jakże potrzebne do dekoracji naszego kościoła ! Bóg zapłać! 

Wszystkich ministrantów naszej Parafii oraz tych , którzy pragną wstąpić w szeregi ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00 do naszego kościoła! 

Za wszelką życzliwość okazywaną parafii składam serdeczne Bóg zapłać!

Serdeczne podziękowanie za upiększanie naszego kościoła przez kompozycję kwiatową od dłuższego czasu - kieruję do Pani Kazimiery Popek oraz Marzeny Król ! Bóg zapłać! 

Dziękuję za przygotowanie kościoła Pani Elżbiecie na niedzielną Eucharystię ! Bóg zapłać!

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny !Zachęcamy do lektury!