The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2018.04.01

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiejsza Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna okres wielkiej radości Kościoła, która trwa aż do Zesłania Ducha św. tj. przez 50 dni.
Z okazji dzisiejszego świętowania pragnę wszystkim naszym Parafianom a także Gościom życzyć głębokiej wewnętrznej przemiany – powstania ze śmierci grzechu do życia w Łasce. Niech Pusty Grób napełnia nas nadzieją i wycisza nasze niepokoje. Dzisiaj, kiedy tak często i na różne sposoby krzyżuje się Jezusa, tym bardziej przemawia do nas godzina zmartwychwstania. Wiemy, że po grzechu następuje nawrócenie, po krzyżu Zmartwychwstanie, a po śmierci życie. Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy. Nie szukajmy więc Jezusa Ukrzyżowanego, lecz pełni pokoju żyjmy dla Boga i ogłaszajmy wielkie dzieła Pana. 
Niech wiara w to, że Chrystus zmartwychwstał, że żyje i jest pośród nas, przenika nasze życie i wzmacnia nadzieję na cały rok. Niech Tajemnica Zmartwychwstania stanie się dla nas źródłem odrodzenia wiary, umocnienia nadziei i zwycięstwa miłości! Życzę  Wam radosnego przeżycia czasu Wielkich Świąt i niech Zmartwychwstały Jezus napełni serca wszystkich prawdziwą radością i pokojem! !  Wesołego Alleluja!  Szczęść Boże! 

ks. Proboszcz     

                       

W poniedziałek -  II Dzień Świąt Wielkanocy Msze św. według porządku niedzielnego. 8.00, 10.30, 12.00, 18.00. 

Taca będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno- Teologicznego w Zielonej Górze! Bóg zapłać! 

Osiem pierwszych dni w Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Paschy 

i obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. W najbliższy piątek przypada liturgiczna uroczystość – piątek w Oktawie Wielkanocy – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych! 

Codziennie wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. 

Młodzież z grupy starszej , która przyjmie Sakrament Bierzmowania 14 kwietnia (sobota)  o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie we wtorek, środę po  Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 ! Obecność obowiązkowa! 

Przyszła Niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego - święto Caritas. Zapraszamy na 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej!

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.