Ogłoszenia parafialne 2017.12.17

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które będą trwały do wtorku! Poprowadzi nas ks. Marcin Muszyński – ks. Proboszcz z Lginia . Nauki na Mszach niedzielnych oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00

Okazja do spowiedzi św. we wtorek od 8.00 i od 16.30

Od poniedziałku do piątku Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 18.00 –zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Dzisiejsze ofiary złożone na tacę są naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszego koscioła! Bóg zapłać!

Chorych z naszej Parafii przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzę we czwartek w godzinach porannych od 9.00! Można zgłaszać chorych , których nie odwiedzam z racji I piątku miesiąca!

PZ Caritas dziękuje za przekazane produkty podczas zbiórki żywności w Biedronce!

W środę o godz. 9.00 zapraszam chętnych do pomocy przy choinkach!

We czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do strojenia choinek!

W przyszłą niedzielę 24 grudnia , dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego . Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech Dobry Bóg darzy go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką!

W przyszłą niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej!

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny.

Serdeczne Bóg zapłać za podarowanie choinek do naszego Kościoła na święta. Podziękowanie kieruję do p. Okoniewskich z ul. Polnej – zachęcając Parafian do samodzielnego wybierania choinek na plantacji w Przylepie przy ul. Żródlanej !

Jezus zna nasze serca, to, co w nich jest.

Pan ma władzę nad wszystkim,

On może uzdrowić tak ciało jak i serce.

Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia,

Adwent to czas oczekiwania.

Aby dobrze się przygotować, należy pamiętać

tak o ciele jak i o duszy.

Sakrament spowiedzi gładzi grzechy, uzdrawia.

Pamiętajmy w tym całym zabieganiu, aby przygotować

nie tylko dom na przyjście Pana,

ale także i nasze serca.