The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 24.09.2017

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy 25 niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego! Pielgrzymka nauczycieli i wychowawców do Rokitna! Po Mszy św. o godz.12.00 spotkanie z młodzieżą z klas II Gimnazjum oraz z VII klasy Szkoły Podstawowej, która pragnie rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami! DZISIAJ NIEDZIELA SYNODALNA !

W przyszłą niedzielę 1 października podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z klas III – Komunijne będą miały poświęcone i rozdane różańce!Za tydzień rozpoczniemy właśnie Nabożeństwa Różańcowe , będziemy modlić się w dni powszednie o godz. 17.30 , w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszamy! Nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorek i czwartek!

 

2. Trwamy w jedności solidaryzując się z Gorzowem Wlkp., a zwłaszcza z parafią katedralną! Dzisiaj również możemy nabyć w zakrystii cegiełki, z których dochód będzie przeznaczony na odbudowę katedry gorzowskiej! Bóg zapłać za dotychczasową hojność serc!

3.W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i będzie ono połączone z adoracją N.S. w związku z niedzielą synodalną , którą przeżywamy dzisiaj ! Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy!

4. W piątek 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Do wspólnej modlitwy zapraszam!

5. Wszystkich Parafian , a zwłaszcza osoby zrzeszone w parafialnych grupach modlitewnych zachęcamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji synodu diecezjalnego !

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary , które złożyliśmy na tacę zeszłej niedzieli ! Pozwoliło to nam w większości pokryć koszty związane z zakupem kinkietów do naszego kościoła , które zostały już zamontowane wcześniej ! Koszt kinkietów wyniósł wraz z żarówkami LED – 8435,12 ZŁ Bóg zapłać!

Wszystkich ministrantów naszej Parafii zapraszam na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00 a kandydatów na ministrantów na godz. 10.45 !

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Niedziela oraz Gość Niedzielny !

 

8. Ruszyła akcja zbierania podpisów w obronie nienarodzonych chorych dzieci! Twój podpis może uratować im życie! Dzisiaj na terenie naszej parafii za zgodą i aprobatą Episkopatu Polski, w tym również Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego przeprowadzona jest zbiórka podpisów pod projektem ustawy "Zatrzymaj Aborcję " ! Jest to kolejna próba ograniczenia procederu aborcji w polskich szpitalach. Wyjątkowość tego projektu zakłada zmianę dotychczasowego brzmienia ustawy o uchyleniu zapisu dającego możliwość dokonania tzw. aborcji eugenicznej czyli w przypadku prawdopodobieństwa upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby. Pozostaje natomiast w mocy zapis o zagrożeniu życia matki oraz ciąży w wyniku czynu zabronionego. Projekt nie zakłada karania kobiet za czyn aborcyjny. Aby podpisać się pod projektem ustawy należy być osobą pełnoletnią oraz wykazać się nr PESEL. Karty podpisu zostały wyłożone na stoisku z gazetami!