The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 17.09.2017

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy 24 niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego! Po Mszy św. o godz.12.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych ! Przyszła niedziela w parafiach naszej diecezji jest NIEDZIELĄ SYNODALNĄ !

2. Dzisiejsze ofiary, które złożyliśmy na tacę są naszą miesięczną zbiórką na cele naszej świątyni! Bóg zapłać za wszelkie ofiary! Przy wyjściu z naszego kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze! Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

 

3. W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 12.00 zapraszamy młodzież z klas II gimnazjum oraz 7 klas ze Szkoły Podstawowej pragnącą przystąpić do przygotowania do Sakramentu Bierzmowania! Zwracam się o obecność rodziców tej młodzieży! Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla tej młodzieży i ich rodziców!

4. Trwamy w jedności solidaryzując się z Gorzowem Wlkp., a zwłaszcza z parafią katedralną! Dzisiaj również możemy nabyć w zakrystii cegiełki, z których dochód będzie przeznaczony na odbudowę katedry gorzowskiej! Bóg zapłać za dotychczasową hojność serc!

5. Wszystkich Parafian , a zwłaszcza osoby zrzeszone w parafialnych grupach modlitewnych zachęcamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji synodu diecezjalnego ! W parafiach naszej diecezji odbędą się niedziele synodalne, które mają nas zachęcić do aktywnej obecności w Kościele! Za tydzień pierwsza z nich!

6. Wszystkich ministrantów naszej Parafii zapraszam na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00 a kandydatów na ministrantów na godz. 10.45 !

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Niedziela oraz Gość Niedzielny !

 

8. W przyszłą niedzielę 24 września br. (NIEDZIELA SYNODALNA) na terenie naszej parafii za zgodą i aprobatą Episkopatu Polski, w tym również Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego przeprowadzona zostanie zbiórka podpisów pod projektem ustawy "Zatrzymaj Aborcję " ! Jest to kolejna próba ograniczenia procederu aborcji w polskich szpitalach. Wyjątkowość tego projektu zakłada zmianę dotychczasowego brzmienia ustawy o uchyleniu zapisu dającego możliwość dokonania tzw. aborcji eugenicznej czyli w przypadku prawdopodobieństwa upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby. Pozostaje natomiast w mocy zapis o zagrożeniu życia matki oraz ciąży w wyniku czynu zabronionego. Projekt nie zakłada karania kobiet za czyn aborcyjny. Aby podpisać się pod projektem ustawy należy być osobą pełnoletnią oraz wykazać się nr PESEL. Karty podpisu zostały wyłożone na stoisku z gazetami!