The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 02.03.2014

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_antoni.jpeg

 

W środę 5 marca Środa Popielcowa. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, (16.30 Płoty), 18.00. Na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem na znak rozpoczęcia Wielkiego Postu. Jest to również symbol rozpoczęcia i podjęcia pokuty za grzechy ludzkości. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja, jest to dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca przeznaczona na dom księży emerytów.

 

 

W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. okazja do spowiedzi miesięcznej codziennie od 17.30.

 

W czwartek przed Mszą św. od 17.00 czuwanie modlitewne i różaniec w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne.

 

Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek w godzinach porannych.

 

Droga Krzyżowa w piątek: - o godz. 17.00 dla dzieci, - ok. godz. 18.30 dla dorosłych i młodzieży

 

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.10 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

Parafia nasza organizuje Pielgrzymkę do Włoch – w dniach 24 kwietnia – 3 maja 2014. W programie pobyt w Rzymie –kanonizacja bł. Jana Pawła II, Padwa, Cascia,  Asyż, San Giovanni Rotundo i wiele innych miejsc. Zapraszamy – są wolne miejsca.

 

Zapowiedzi przedślubne:

(II) Dobiesław Drewek, stanu wolnego, zamieszkały: Przylep i Urszula Borecka, stanu wolnego, zamieszkała: Przylep

(III) Tomasz Płuciennik, stanu wolnego, zamieszkały: Przylep i Anna Ciesielska, stanu wolnego, zamieszkała: Przylep

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. wymienionym osobom, proszę by w sumieniu zgłosił je w biurze parafialnym.      


Serdeczne słowa podziękowania składam na ręce Rady Sołeckiej z Przylepu za zorganizowanie 22 lutego V Balu charytatywnego.

 

Podziękowania pragnę skierować dla darczyńców: w sposób szczególny Rodzinie Państwa Walczaków za bezinteresowne przygotowanie całej zabawy. Zapewnienie miejsc, naczyń, wyżywienia, napojów. Za ten wielki wkład i charytatywną obsługę całej imprezy. Serdeczne „Bóg zapłać” całej Rodzinie Państwa Tadeusza i Zdzisławy Walczak, Ich Dzieciom, oraz  pracownikom.

 

Dziękuje również za pomoc i przygotowanie fantów do licytacji. Dziękuje serdecznie za ciasta. Dziękuje P.Robertowi Kałużnemu za nieodpłatne wydrukowanie plakatów i zaproszeń

 

Panów chętnych do pomocy w nowym kościele zapraszam w sobotę o od 8.00.

 

Serdeczne „Bóg zapłać”, za trud organizacji i wielkie zaangażowanie w to dzieło!